Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SMSL - PL200, odtwarzacz CD z obsługą dodatkowych źródeł (11.03.2024)

Na rynek wszedł odtwarzacz CD S.M.S.L PL200, który oprócz samego odtwarzania płyt kompaktowych oferuje też szereg dodatkowychy możliwości. Jest on już dostępny w Polsce w cenie 3.299 złotych (dystrybucja MIP).

Odtwarzacz ma bogaty zestaw wyjść. Zainstalowano niesymetryczne wyjście RCA, symetryczne wyjście XLR, wyjście słuchawkowe i dwa wyjścia cyfrowe, optyczne i koncentryczne. Na wyjścia cyfrowe można przekazać nie tylko sygnał odtwarzany z płyty, ale także sygnał z innych wejść cyfrowych.

Oprócz odtwarzania zwykłych płyt kompaktowych PL200 obsługuje też MQA-CD. Urządzenie może też pracować jako przetwornik cyfrowo-analogowy i w tym przypadku także wspierane jest MQA. Sygnał można podać z komputera przez port USB-C (obsługa PCM do 768kHz i DSD512) lub też przesłać bezprzewodowo przez Bluetooth. Układ Bluetooth firmy Qualcomm zapewnia wsparcie dla kodeków aptX, aptX HD, AAC, SBC i LDAC.

Konwersja cyfrowo-analogowa jest wykonywana na układzie AKM AK4499EX. Aby zapewnić bardzo niski poziom jittera zastosowano autorski system zegara CK-03. Wykorzystywane są dwa zegary wzorcowe o niskim szumie fazowym. W odtwarzaczu wykorzystwane są trzy ukałdy OPA1612A oraz liczne stabilizatory o niskim poziomie szumów.

Napęd optyczny wykorzystuje specjalnie opracowany system serwa P.A.S.S. (Precision Access Servo System) co ma zapewnić szybkie działanie i wysoką odpornością na błędy odczytu. Oprócz tego napęd posiada też specjalne izolatory antywibracyjne.

Wzmacniacz słuchawkowy wykorzystuje autorską technologią PLFC. Dostarcza on moc 1.000mW na kanał przy obciążeniu 32Ω.

Płyty są ładowane od góry. Standardowo płyty zakrywa się do odtwarzania pokrywą, ale dostępny jest też tryb odtwarzania bez pokrywy, z widoczną obracającą się płytą.

Obudowa została wykonana z obrabianego za pomocą CNC aluminium, a wyświetlacz typu IPS posiada szkło hartowane. Wymiary SWG urządzenia to 200*42*175mm, jego masa wynosi 1,7kg. W zestawie załączany jest pilot zdalnego sterowania.

[zdjęcie odtwarzacza płyt kompaktowych S.M.S.L PL200]
[zdjęcie odtwarzacza płyt kompaktowych S.M.S.L PL200 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl