Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

B&W - nowe wersje kolumn serii 600 (25.03.1999)

Seria 600 - będąca najpopularniejszą grupą kolumn B&W - została poddana modernizacji. Każdy z modeli ze starej serii ma swój odpowiednik w nowej (oznaczony dodatkiem "Series 2"), a poza tym do serii dodano dwa nowe zestawy.

Konstrukcja komory głośnika wysokotonowego (za wyjątkiem modeli CC6 i DS6) została zapożyczona z droższej serii Nautilus. W układzie magnetycznym jest otwór, a za nim zwężająca się rurka wypełniona materiałem tłumiącym. Zwiększona w ten sposób objętość komory obniża rezonans układu drgającego głośnika. Materiał tłumiący w rurce skutecznie pochłania promieniowanie tylnej strony membrany. W przeciwieństwie do serii Nautilus rurka jest na końcu zamknięta. Zamiast konwencjonalnego zawieszenia zastosowano krążek z gąbki, a karkas wykonano z kaptonu (poprzednio z aluminium), co pozwoliło obniżyć masę układu drgającego i zwiększyć skuteczność głośnika.

W kevlarowych głośnikach niskośredniotonowych zmienione zostały kopułki przeciwpyłowe, nowe są sztywniejsze. Zmiany dotyczą też sztywności zawieszenia.

W głośnikach basowych zastosowano membrany papierowo/kevlarowe, znacznie sztywniejsze od plastikowych stosowanych poprzednio, a także zmieniono konstrukcję kopułek przeciwpyłowych.

W zwrotnicach zastosowano kondensatory foliowe zamiast elektrolitycznych w torach głośników wysokotonowych. Natomiast w filtrach głośników średniotonowych (i niskośredniotonowych) zastosowano cewki powietrzne.

Nowe modele w serii to DM605AB Series 2 (konstrukcja oparta na modelu 604, ale z wbudowanym wzmacniaczem dla głośnika niskotonowego) i LCR 6 Series 2 (pomyślany głównie jako jeden z trzech przednich zestawów do kina domowego, ale nadający się również do audio). Nowe model też mają w nazwie oznacznie Series 2, choć nie mają poprzedników w starej serii. Pozostałe modele to kolejno: DM601S2, DM602S2, DM603S2, DM604S2, CC6S2 (gł. centralny) i DS6 (gł. efektowy).
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl