Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - flagowy wzmacniacz audio-wideo Cinema 30 (5.02.2024)

Marantz zaprezentował wzmacniacz audio-wideo Cinema 30. Jest to nowy model flagowy marki w swojej kategorii. Wzmacniacz jest objęty 5-letnią gwarancją. Dystrybucję w Polsce prowadzi Horn Distribution.

Wzmacniacz będzie dostępny w wykończeniach Black oraz Silver Gold. Zastosowano najnowszą generację charakterystycznego dla Marantza wyświetlacza. Wielowarstwowa obudowa posiada subtelne boczne podświetlenie, a klapka na przednim panelu zakrywa rzadziej używane funkcje. Aluminiowy pilot zdalnego sterowania został wyposażony w podświetlenie, aby zapewnić łatwą obsługę w zaciemnionych pomieszczeniach.

Zastosowano symetryczną, monolityczną konstrukcję wzmacniacza o niskim poziomie zniekształceń. Sekcja wzmacniacza została zamontowana na oddzielnej płytce drukowanej dokładnie naprzeciwko zasilaczy. Do dyspozycji jest 11 kanałów wzmacniacza o mocy do 140W/kanał. Przetwarzanie jest 13.4-kanałowe z możliwością wyboru trybu przedwzmacniacza, co pozwala na dodanie zewnętrznego wzmacniacza mocy. Wszystkie aspekty wzmocnienia, zasilania oraz ścieżki sygnału zostały dopracowane przez Marantz Sound Master w warsztatach Shirakawa w Japonii. Zarówno sygnały cyfrowe i analogowe przechodzą przez moduł przedwzmacniacza Marantz HDAM SA-2.

Cinema 30 wykorzystuje najnowszy i najpotężniejszy podwójny chipset DSP Analog Devices SHARC w połączeniu z najnowocześniejszymi 32-bitowymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi ESS Sabre z dedykowaną redukcją jittera. Zbudowana tak platforma cyfrowa dekoduje i przetwarza wszystkie formy przychodzącego dźwięku, od wysokiej rozdzielczości stereo po najnowsze formaty dźwięku wielokanałowego, w tym Dolby Atmos, IMAX Enhanced, DTS:X Pro oraz Auro 3D.

Na wyposażeniu wzmacniacza są też funkcje optymalizacją akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Przy pomocy dołączonego mikrofonu można wykonać między innymi automatyczną kalibrację rozmiaru głośników, odległości głośników, regulację poziomu. Opcjonalnie dostępna jest kalibracja Dirac Live, która obejmuje technologię Dirac Live Bass Control, umożliwia w zoptymalizowaną integrację niskich częstotliwości dla maksymalnie czterech subwooferów.

Każde z siedmiu wejść HDMI oraz 3 wyjścia HDMI mogą obsługiwać wideo 8K. Na wyposażeniu jest wiele wejść analogowych (także wejście gramofonowe MM) i cyfrowych, a także gama funkcji zoptymalizowanych pod kątem instalacji. Cinema 30 można dostosować do różnych systemów, od kameralnych pomieszczeń multimedialnych po duże, dedykowane kina domowe.

Zaimplementowano najnowszą platformę HEOS multi-room, zapewniającą dostęp do szerokiej gamy serwisów strumieniowych. Można korzystać ze Spotify Connect, AirPlay 2 i Bluetooth, aby zapewnić kompatybilność z szeroką gamą urządzeń mobilnych.

W Cinema 30 zastosowano nowy interfejs ekranowy użytkownika o wysokiej rozdzielczości. Wzmacniacz może być zintegrowany z wybranym asystentem głosowym Alexa, Google lub HomePod.

[zdjęcie wzmacniacza audio-wideo Marantz Cinema 30]
[zdjęcie wzmacniacza audio-wideo Marantz Cinema 30 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl