Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

OGG VORBIS - wersja 1.0 już gotowa (podobno) (15.07.2002)

Jak donosi The Register podobno gotowa jest już wersja 1.0 formatu kompresji dźwięku Ogg Vorbis. Jak na razie w oficjalnym serwisie www.vorbis.com brak jest jednak informacji na ten temat.

Ogg Vorbis to format kompresji dźwięku opracowany na zasadach open source, dostępny do wykorzystania bez opłat licencyjnych. Rozwojem Ogg Vorbis zajmuje sie fundacja Xiph.org. Według swych twórców, Ogg przewyższa MP3 zarówno pod względem jakości dźwięku jak również stopnia kompresji. Ogg korzysta z techniki VBR (variable bit rate). Zmiana stopnia kompresji odbywa się poprzez wybór jakości nagrania, a nie przez wybór przepływności bitowej. Do odtwarzania plików .ogg można wykorzytać między innymi program WinAmp 2.80. Więcej informacji o Ogg Vorbis znajdą Państwo pod tym adresem.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl