Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAN CLARK AUDIO - E3 zaawansowane słuchawki zamknięte z systemem AMTS (20.12.2023)

Do sprzedaży w Polsce weszły amerykańskie słuchawki Dan Clark Audio E3. Sugerowana cena detaliczna wynosi 10.990 złotych (dystrybucja MIP).

E3 to planarne słuchawki zamknięte o przemyślanym strojeniu, zaprojektowane w taki sposób, aby zaoferować w otwarty dźwięk o cechach kojarzonych ze słuchawkami otwartymi.

Zastosowano system AMTS znany już z flagowych modeli takich jak Stealth, Expanse, czy Corina. AMTS to skrót od Acoustic Metamaterial Tuning System i oznacza wykorzystanie specjalnych meta-materiałów w celu uzyskania precyzyjnie, pieczołowicie dobranego strojenia słuchawek. To opatentowany element, który znajduje się pomiędzy przetwornikiem a uchem słuchacza. Integruje on falowody, kontrolę rozpraszania oraz rezonatory w taki sposób, aby uzyskać kontrolę nad odtwarzaniem wyższych częstotliwości.

W E3 zastosowano piątej generacji przetworniki w autorskiej technologii V-Planar. Jest to specjalna geometria membrany pozwalająca na jej bardziej liniową pracę w szerokim zakresie wychyleń. To unikalne dla Dan Clark Audio rozwiązanie zostało opatentowane i w najnowszym modelu E3 znajduje się w swojej najnowszej i najlepszej zarazem wersji. Słuchawki mają też port (Dual-Mode Bass Port) do optymalizacji promieniowania w zakresie basu.

Aby zapewnić wysoki komfort użytkowania mają dopasowujący się pałąk. Zastosowano też wysokojakościowe materiały jak karbon, tytan oraz lotnicze aluminium. Wszytko to obniża masę, a producent zapewnia też o wygodzie i trwałości. Od zewnętrznej strony zastosowano na muszlach szkło Gorilla Glass, przez które widać siatkową strukturę typową dla słuchawek otwartych. Ma to dodatkowo podkreślać charakter brzmienia.

Ze słuchawkami otrzymamy trwałe etui transportowe. E3 można nabyć z szerokim wachlarzem kabli połączeniowych. Masa słuchawek wynosi 455g, a impedancja 27Ω. Czułość wynosi około 90dB/mW.

[zdjęcie słuchawek Dan Clark Audio E3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl