Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ACOUSTUNE - japońskie słuchawki dokanałowe na polskim rynku (18.12.2023)

Do sprzedaży w Polsce weszły japońskie słuchawki douszne marki Acoustune. Dystrybucję na naszym rynku prowadzi MIP.

Marka Acoustune powstała w 2013 roku z inicjatywy kilku doświadczonych specjalistów japońskiej sceny słuchawkowej. Produkty firmy bazują na pełnopasmowych przetwornikach dynamicznych. Przeprowadzone zostały badania dotyczące poszukiwania najlepszych rozwiązań w zakresie materiałów membran, technologii samych przetworników oraz wykonania mechanicznego słuchawek. Produkcja odbywa się w Japonii. Firma stosuje tylko zaawansowane materiały, takie jak tytan, beryl oraz autorski materiał o nazwie Myrinx, który jest uzyskanym sztucznie biopolimerem.

HS2000MX MKII (cena 9.499 złotych, impedancja 24Ω, czułość 110dB@m1W) to flagowy model posiadający membrany z autorskiego materiału Myrinx połączonego z berylem. Unikalną cechą modelu HS2000MKII jest możliwość wymiany elementu, na który składa się przetwornik akustyczny wraz z jego komorą. W zestawie z HS2000MX dostajemy moduł ACT05, gdzie komora akustyczna została wykonana za pomocą obróbki CNC z miedzi, natomiast przetwornik dynamiczny o średnicy 10 mm posiada membranę będącą połączeniem dwóch materiałów. Jednym z nich jest Myrnix. Drugi materiał to beryl, który jest umieszczony na środku membrany, tworząc jej kopułkę. Kapsuły akustyczne można wymieniać. Kapsuła ACT04 to połączenie stali oraz stabilizowanego drewna z brzozy, a kapsuła ACT03 to połączenie mosiądzu z drewnem. Każda z tych kapsuł oferuje nieco odmienny charakter brzmienia poprzez kompozycję materiałów zarówno samej membrany, jak i też materiałów, z jakich wykonano samą komorę tego przetwornika.

Zastosowano złącza Pentaconn oraz składający się z ośmiu posrebrzanych żył przewód z miedzi monokrystalicznej. Ze słuchawkami dołączana jest drewniana walizka i kompaktowa torba do transportu.

HS1790TI (cena 4.999 złotych, impedancja 24Ω, czułość 110dB@m1W) wykorzystują przetworniki, które łączą opatentowany materiał kompozytowy Myrnix z tytanową kopułką na środku membrany. Komora akustyczna, w której znajduje się przetwornik została wykonana z tytanu. Natomiast sama obudowa słuchawek, w której ta komora została umieszczona to aluminium. Taka kompozycja materiałów sprawia, że części te są od siebie wzajemnie odizolowane, co zmniejsza mechaniczne interakcje, które negatywnie mogłyby się odbijać na brzmieniu.

W zestawie załączane jest aluminiowe etui na słuchawki, komplet gumek, ale także kabel ARC51 o hybrydowej, plecionej konstrukcji. Przewodnikiem jest najwyższej czystości miedź powlekana warstwą srebra. Przewód dodatkowo ma specjalną geometrię i posiada otulinę, która zabezpiecza przed wibracjami oraz efektem mikrofonowania.

HS1750CU (cena 2.999 złotych, impedancja 24Ω, czułość 110dB@m1W) łączą autorski i opatentowany przetwornik z materiału Myrnix z obrabianą za pomocą CNC komorą z mosiądzu. Podobnie jak w droższych modelach poszczególne elementy obudowy wykonane są z różnych materiałów i jednocześnie są od siebie odizolowane. W zestawie ze słuchawkami otrzymujemy aluminiowe etui, hybrydowy kabel ARC51 oraz komplet gumek.

[zdjęcie słuchawek Acoustune HS1790TI]
[zdjęcie słuchawek Acoustune HS2000MX MKII]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl