Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - HC4, miniaturowy konwerter CA ze wzmacniaczem słuchawkowym (11.12.2023)

Do sprzedaży w Polsce wszedł przenośny konwerter CA ze wzmacniaczem słuchawkowym, Astell&Kern HC4. Jest on już dostępny w sugerowanej cenie 1.149 złotych (dystrybucja MIP).

Aby zapewnić najlepszą jakość brzmienia, pierwszy raz w tak małym urządzeniu zastosowano układu konwertera CA produkcji Asahi Kasei Microsystems. Do tej pory zastosowanie tych układów w tak małych DAC-ach stwarzało spore wyzwania natury konstrukcyjnej. W HC4 zastosowano układ AK3393s. Jest on ulepszoną wersją posiadającą niższy poziom szumów, mniejsze zużycie energii i precyzyjną część wzmacniającą. HC4 wspiera także gęste formaty, PCM to 32bity/384kHz oraz DSD aż do DSD256.

W sekcji wzmacniacza słuchawkowego użyto specjalnych, miniaturowych rezystorów oraz wyselekcjonowanych kondensatorów tantalowych. Zastosowany też specjalnie opracowany system zarządzania zasilaniem, aby zminimalizować pobór prądu z urządzenia, do którego jest podłączony.

Astell&Kern HC4 posiada dwa wyjścia słuchawkowe, niesymetryczne mini-jack 3.5mm oraz symetryczne 4.4mm. Na wyjściu symetrycznym maksymalne napięcie wynosi 3Vrms. Oprócz tego niski jest poziom szumów. Te cechy zapewniają kompatybilność z szerokim wachlarzem różnych słuchawek.

W zestawie z HC4 załączane są dwa wymienialne kable. Jeden pozwala na podłączenie się z urządzeniami z portem USB-C, drugi obsłuży urządzenia z portem Lightning. Oba przewody posiadają podwójne ekranowanie oraz pokryte cyną przewodniki miedziane dla ich zabezpieczenia przed utlenianiem.

HC4 posiada też funkcję znaną do tej pory z droższych przetworników marki, czyli Digital Audio Remaster. Sygnał jest konwertowany do formatów gęstych w locie. Przy włączonej funkcji DAR sygnał PCM jest konwertowany do częstotliwości 352.8 lub 384 kHz (dla częstotliwości źródłowych, odpowiednio, 44.1 oraz 48 kHz), natomiast sygnał DSD jest konwertowany do DSD256. Funkcja ta daje użytkwnikowi do wyboru drugą, alternatywną sygnature brzmieniową. Według materiałów producenta takie rozwiązanie do tej pory było niedostępne w tak niewielkich urządzeniach.

Dla zapewnienia jak najlepszej kompatbilności zapewniono wsparcia dla UAC 1.0 i UAC 2.0. Nowoczesne smartfony, tablety oraz komputery wspierają standard USB 2.0 (USB Audio Class 2.0), ale dla źródeł takich jak chociażby konsole do gier PlayStation czy Switch potrzebne jest wsparcie USB Audio Class 1.0.

Obudowa HC4 to konstrukcja typu unibody wykonana z jednego bloku aluminium. Urządzenie waży 31g i posiada diodę informującą o statusie. Posiada także certyfikat Roon Tested.

[zdjęcie przetwornika/wzmacniacza Astell&Kern HC4]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl