Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDMUND - analogowy przedwzmacniacz Mimesis Reference (9.12.2023)

Szwajcarska firma Goldmund dodała do swojej oferty analogowy przedwzmacniacz Mimesis Reference. Zalecana cena detaliczna wynosi 125.000 franków szwajcarskich. Dystrybucję w Polsce prowadzi Galeria Audio.

Mimesis Reference mieści się w dwóch obudowach, jednej dla układów audio, drugiej dla zasilania. Wejścia i wyjścia są zarówno w postaci niesymerycznych gniazd RCA jak i symetrycznych XLR. Do dyspozycji jest łącznie 7 wejść. W zestawie załączany jest pilot zdalnego sterowania.

Stopnie wyjściowe pracują w klasie A. Uzyskano bardzo niskie wartości zniekształceń harmonicznych THD oraz intermodulacyjnych IMD. W materiałach producenta podkreśla się też szczególnie niski poziom zniekształceń TIM (Transient Intermodulation Distortion).

Zasilanie zostało zaprojektowane od nowa, z zachowaniem pełnej separacji układów analogowych i cyfrowych. Specjalnie wykonane transformatory obsługują poszczególne sekcje przedwzmacniacza. Każdy kanał (lewy, prawy) ma swój osobny zasilacz co poprawia separację kanałów. Osobny zasilacz obsługuje sekcję cyfrową. Radiatory opracowano w firmie Goldmund aby zmaksymalizować wykorzystanie dostępnej powierzchni i rozproszyć ciepło z zasilaczy. W zasilaczach zastosowano produkowane na zamówienie komponenty marki Goldmund.

Dużo wysiłku poświęcono na projekt płytki audio sekcji przedwzmacniacza. Zastosowano nowe ekranowanie, które spełnia też rolę radiatora. Każdy niskoszumny wzmacniacz operacyjny na płytce audio ma specjalnie zaprojektowany radiator. Radiatory są precyzyjnie wykonane poprzez obróbkę pojedynczych bloków aluminium, co zapewnia bardzo dobrą wydajność chłodzenia.

Od 2023 roku firma wprowadziła nowinki w zakresie wyglądu. Górna płyta jest pozbawiona jakichkolwiek widocznych śrub. Ścianki boczne z motywem fali nawiązują do rozwiązań z najnowszych kolumn aktywnych Goldmunda. Zastosowano też grubsze, 12-milimetrowe panele obudowy. Wzmacniacz jest dostępny w charakterystycznej dla producenta srebrno-szarej kolorystyce oraz w wersji wykończonej w matowej czerni. Do wyboru są dwie wersje lewego pierścienia na górnej ściance, może on być złoty lub w kolorze reszty obudowy.

Na wyposażeniu jest funkcja wyciszania (mute) i regulacja równowagi kanałów. Przedwzmacniacz ma zabezpieczenie chroniące przed skutkami spadku lub zaniku napięcia zasilania, automatycznie włączana jest funkcja wyciszania. Jest też zabezpieczenie przed pętlą magnetofonową.

Dane techniczne Mimesis Reference:

[zdjęcie przedwzmacniacza Glodmund Mimesis Reference]
[zdjęcie przedwzmacniacza Glodmund Mimesis Reference - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl