Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TARA LABS - amerykańskie kable w dystrybucji Galerii Audio (8.12.2023)

Od niedawna nowym polskim dystrybutorem amerykańskiej marki TARA Labs jest Galeria Audio.

Firma TARA Labs została założona w Sydney, w Australii w 1986 roku i od początku zajmowała się produkcją kabli. Pozytywna recenzja i bardzo dobre przyjęcie przez rynek kabla głośnikowego Phase II dały impuls do tego aby w 1988 roku przenieść działalność do USA. "TARA" w nazwie to skrót od The Absolute Reference Audio. Kable są produkowane w stanie Oregon.

W produktach TARA Labs wykorzystywane są liczne opatentowane, firmowe technologie i materiały. W 1986 wprowadzono rurki z dielektrykiem powietrznym (Air-Tube Dielectric Technology), w 1988 lite przewodniki (Solid Core Conductors) zamiast plecionych, w 1990 zmieniono kształt przewodników na nie-okrągły aby zredukować efekt naskórkowości, a w roku 1998 zastosowano "próżnię" jako dielektryk.

Kable RSC® wykorzystują lity przewodnik o prostokątnym przekroju, co ma na celu połączenie zdolności przewodzenia dużych prądów z liniowością w zakresie częstotliwości. Inne firmowe rozwiązanie to technologia Isolated Shield Matrix™, gdzie zastosowano izolowany, pływający ekran i osobny element nazwany stacją pływającego uziemienia (Floating Ground Station, HFX) do usuwania zakłóceń radiowych i elektromagnetycznych.

Oferta TARA Labs jest bogata i zróżnicowana, obejmuje kable głośnikowe, interkonekty analogowe i cyfrowe, kable zasilania, kable USB, kable subwooferowe, kable słuchawkowe, kable gramofonowe, zwory głośnikowe, a także kable do instrumentów. Większość kabli zalicza się do rynku high-end. Najtańszy interkonekt analogowy długości 0,6m kosztuje 1.460 złotych, najtańszy kabel cyfrowy długości 0,6m 850 złotych, a najtańszy kabel głośnikowy 2.320 złotych za parę długości 2,4m. Ceny najdroższych interkonektów czy kabli zasilania przekraczają 100.000 złotych, a najdroższe kable głośnikowe kosztują ponad 200.000 złotych za parę stereo o długości 2,4m.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl