Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUSTRIAN AUDIO - słuchawki The Composer i wzmacniacz słuchawkowy Full Score one (1.12.2023)

Do sprzedaży w Polsce weszły słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy Austrian Audio. Jest to firma założona w 2017 roku przez zespół osób, które pracowały wcześniej w zlikwidowanym, wiedeńskim biurze AKG. Większość oferty tej marki stanowią produkty na rynek profesjonalny. Produkcja jest realizowana w Austrii. Dystrybucję modeli hi-fi na naszym rynku prowadzi MIP.

The Composer (cena 12.995 złotych) to referencyjne, otwarte słuchawki dynamiczne. Wyróżniają się one bardzo niskim poziomem zniekształceń THD, także w zakresie niskich częstotliwości poniżej 100 Hz. Zaprocentowało tu doświadczenie inżynierów firmy zdobyte przy projektowaniu wielu słuchawek marki AKG. Specjalnie zaprojektowano nie tylko samą membranę, ale i układ magnetyczny, dzięki czemu przy standardowej częstotliwości pomiaru wynoszącej 1 kHz wartość THD wynosi poniżej 0.1%.

Unikalne przetworniki oznaczono symbolem Hi-X (skrót od High Excursion), co oznacza, że membrany w The Composer mogą pracować bez zniekształceń z dużymi wychyleniami. Membrany mają dużą średnicę równą 49 mm i są napędzane unikalnym systemem magnetycznym o pierścieniowej topologii wykonanym z bardzo silnych magnesów N52. Taka konstrukcja redukuje turbulencje powietrza przy samej membranie i pozwala na uzyskanie niezwykle silnego strumienia magnetycznego. Membrany posiadają powłokę DLC, czyli są powlekane węglem o strukturze diamentu dla zapewnienia odpowiedniej sztywności i niskiej masy. Usztywniając membranę bez dodawania zbędnego ciężaru uzyskano bardzo dobrą odpowiedź impulsową.

The Composer korzysta z nowatorskiego systemu połączenia przewodu ze słuchawkami opartego o dwa wtyki bananowe, co służy uzyskaniu bardzo dobrych parametrów elektrycznych i długowieczności połączenia. W zestawie znajdują się trzy wysokiej jakości przewody, niesymetryczny z wtykiem 6.3 mm, symetryczny z wtykiem 4.4 mm oraz symetryczny z 4-stykowym XLR.

Full Score one (cena 7.499 złotych) to wzmacniacz słuchawkowy o symetrycznej topologii, wykorzystujący w torze sygnału tylko elementy dyskretne, z autorskim rozwiązaniem True Transient Technology. Na wyposażeniu jest wejście niesymetryczne RCA oraz symetryczne XLR. Impedancja wejściowa wynosi 100kΩ. Do dyspozycji są dwa wyjścia jack 6,35mm oraz jedno wyjście XLR4, które można zasłonić kiedy nie jest używane. Full Score one jest w stanie wysterować praktycznie każde słuchawki, począwszy od tych o impedancji rzędu 10Ω aż do dużych słuchawek o niskiej skuteczności i impedancji ponad 300Ω.

Szerokpasmowy układ wzmacniacza ma w pełni symetryczny układ sprzężenia napięciowego ze stopniem wyjściowym w konfiguracji potrójnego wtórnika emiterowego spolaryzowanego w klasie B. Oprócz tego zastosowano bardzo szybki, przeciwsobny, komplementarny stopień zapewniający wzmocnienie i kaskodowy, równoległy, różnicowy stopień wejściowy. Zapewnia to niskie zniekształcenia harmoniczne (THD) w całym paśmie i przy każdym poziomie sygnału.

Autorska technologia True Transient Technology służy prawidłowemu odtwarzaniu bardzo stromych impulsów. Funkcję tę można wyłączyć, ponieważ może ona wyeksponować niedoskonałości gorszych nagrań.

Obudowa wzmacniacza wykonana jest w całości z metalu, aby zapobiec szkodliwym interferencjom elektromagnetycznym. Liniowy zasilacz zapewnia odpowiednią nadwyżkę mocy. Precyzyjny potencjometr głośności posiada specjalnie dobraną krzywą regulacji tak, aby słuchacz mógł wygodnie i precyzyjnie ustawić wybrany poziom głośności.

Wymiary SWG wzmacniacza to 220*65*265mm, a jego masa wynosi 2,8kg.

[zdjęcie słuchawek Austrian Audio The Composer]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Austrian Audio Full Score one]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl