Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - przenośny wzmacniacz/DAC HB1 i przenośny odtwarzacz Kann Ultra (27.11.2023)

Do sprzedaży weszły dwa przenośne urządzenia koreańskiej marki Astell&Kern, konwerter cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym HB1 oraz odtwarzacz Kann Ultra. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

HB1 (cena 1.390 złotych) to połączenie konwertera cyfrowo-analogowego ze wzmacniaczem słuchawkowym. Urządzenie ma wbudowany akumulator, a także wbudowany mikrofon. Na wyposażeniu są dwa wyjścia słuchawkowe, mini-jack 3.5mm (poziom 2Vrms) oraz symetryczne 4.4mm (poziom 4Vrms). To ostatnie zapewnia w pełni symetryczny tor sygnału począwszy od przetwornika CA.

HB1 może pracować zarówno jako DAC podłączony przez kabel USB, jak też odbierać bezprzewodowo strumień danych za pomocą transmisji Bluetooth z obsługą kodeków LDAC, aptX HD, aptX, AAC, SBC. Do odbioru przez Bluetooth (w wersji 5.0) zastosowano chipset Qualcomm CSR8675. Obsługiwane są połączenia multipoint.

Do konwersji CA zastosowano układ ESS Technology ES9281AC PRO. Wybór tego układu był podyktowany zarówno walorami brzmieniowymi jak i niskim zużyciem energii. Obsługiwane są sygnały PCM od 8kHz do 384kHz (8/16/24/32 bitów), natywne DSD 2.8MHz/DSD64, 5.6MHz/DSD128, 11.2MHz/DSD256. Odtwarzane są też pliki MQA.

Czas odtwarzania przy użyciu kodeka ACC wynosi do 6 godzin, a ładowanie do pełna zajmuje półtorej godziny. Obudowę wykonano z poliwęglanu, a pokrętło głośności z aluminium. Masa urządzenia to około 40g, a wymiary bez pokrętła głośności to 33*68.4*16.5mm (39.8*68.4*16.5 mm z pokrętłem).

W zestawie znajdują się kable Type-C oraz Lightning. Dostępna jest aplikacja AK Control, która daje dostęp do szeregu ustawiń HB1. Istnieje też możliwość aktualizacji wbudowanego oprogramowania.

Kann Ultra (cena 8.500 złotych) to najnowszy odtwarzacz z serii KANN, w najmocniejszej oraz całościowo najlepszej wersji.

Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano dwa układy ES9039MPRO w układzie dual-mono, a także nową implementację autorskiego resamplera o nazwie Digital Audio Remaster. Do dyspozycji jest też 7 różnych filtrów, co umożliwia zmianę charakterystyki brzmienia odtwarzacza.

Do łączności można wykorzystać port USB-C (służy także do ładowania), sieć bezprzewodową WiFi lub Bluetooth w wersji 5.3. Wewnętrzna pamięć NAND ma pojemność 128GB, a oprócz tego można podłączyć kartę microSD o pojemności do 1TB.

Na wyposażeniu jest niesymetryczne wyjście słuchawkowe mini-jack 3.5mm (impedancja 1Ω) i symetryczne wyjście słuchawkowe 4.4mm (impedancja 1,3Ω). Oprócz tego są też dwa wyjścia liniowe (3.5mm, 4.4mm) i możliwość wyboru jednego z dwóch trybów pracy, z regulacją głośności lub ze stałym poziomem. Przy pracy ze stałym poziomem pomijane są układy wzmacniacza. Zależnie od wybranego wyjścia i trybu pracy impedancje na wyjściach liniowych zmieniają się od 3,5Ω do 10,7Ω.

Wzmacniacz słuchawkowy Kann Ultra jest w pełni symetryczny. Dostępne są 4 tryby wzmocnienia dla uzyskania najlepszej kompatybilności (Low, Mid, High i Super). Pozwala to bez szumów sterować zarówno wysoko-skuteczne IEM-y, jak i duże słuchawki planarne. W trybie Super maksymalne napięcia wynoszą 8Vrms dla wyjścia niesymetrycznego i 16Vrms dla wyjścia symetrycznego, a w trybie Low 2Vrms dla wyjścia niesymetrycznego i 4Vrms dla wyjścia symetrycznego. Do dyspozycji jest też funkcja mieszania kanałów (crossfeeed) o regulowanych parametrach.

Masa została zredukowana w porównaniu do Kann Cube i wynosi 390 gramów. Wymiary odtwarzacza to 82 * 140 * 24 mm. Ośmiordzeniowy procesor jest bardzo energooszczędny. Litowo-polimerowa bateria o pojemności 8.400 mAh daje do 11 godzin ciągłego odtwarzania. Ekran dotykowy Full HD ma przekątną 5,5 cala.

Wspierane są formaty WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF, MQA. W przypadku PCM obsługiwane są sygnały do 768 kHz, DSD do DSD 512, a także MQA. Obsługiwane są kodeki aptX HD, LDAC, LHDC.

Kann Ultra ma też znane wcześniej autorskie funkcje jak AK File Drop (bezprzewodowe przesyłanie plików), Replay Gain (dopasowywanie poziomu głośności w celu uniknięca nadmiernych zmian pomiędzy utworami), BT Sink (odbiór sygnału audio przez Bluetooth). Odtwarzacz jest urządzeniem Roon Ready, a poza tym wspierana jest aplikacja Roon Arc App. Istnieje możliwość aktualizacji wbudowanego oprogramowania.

[zdjęcie Astell&Kern HB1]
[zdjęcie Astell&Kern Kann Ultra]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl