Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CAMPFIRE AUDIO - Supermoon, Ponderosa, Cascara i Bonneville - cztery modele słuchawek dousznych (18.11.2023)

Amerykańska marka Campfire Audio zaprezentowała cztery modele słuchawek dokanałowych serii Chromatic. Każdy z nich opiera się na innych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Supermoon (cena 4.950 złotych) wykorzystuje dla całego pasma 14-milimetrowy przetwornik planarny, specjalnie opracowany dla tego modelu. Wykorzystuje on zalety technologii planarnej, ale nie ma typowej dla tej technologii wady jaką jest niska skuteczność. Campfire Audio stosuje swoje autorskie rozwiązania w zakresie obudów, czyli opatentowaną konstrukcję Solid Body Design. Jest to precyzyjnie wydrukowana w technologii 3D obudowa. Jej konstrukcja nie tylko kieruje bez strat brzmienie do ucha słuchacza, ale dzięki specjalnie zaprojektowanej oraz zoptymalizowanej geometrii pozwala uzyskać docelowe strojenie brzmienia. Impedancja Supermoon jest równa 15,5Ω (@1kHz), SPL wynosi 94dB, a pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 5Hz-20kHz.

W Bonneville (cena 6.290 złotych) pracuje autorski przetwornik dynamiczny 10 mm połączony z trzema przetwornikami armaturowymi, jednym dla środka pasma i dwóm dla wysokich tonów. Marka Campfire Audio znana jest z łączenia różnych technologii przetworników w słuchawkach. Przetwornik dynamiczny w Bonneville ma podwójny układ magnetyczny co ma zpewniać głęboki i kontrolowany bas. Przetworniki armaturowe renomowanej Knowles to najnowocześniejsze konstrukcje tej marki. Posiadają armatury o podwójnych membranach, co jest nowością w branży. Rozwiązanie to służy uzyskaniu większej dynamiki, bogatszego brzmienia i niższych zniekształceń harmonicznych. Cascara też stosuje autorską konstrukcję obudowy Solid-Body. Impedancja Bonneville wynosi 29Ω (@1kHz), SPL wynosi 94dB (@1kHz, 14,59mVrms), a pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 5Hz-20kHz.

Ponderosa (cena 3.599 złotych) opierają się całkowicie na przetwornikach armaturowych. Łącznie zastosowano pięć przetworników. Wykorzystano też autorską technologię TAEC, która pozwala na bardzo precyzyjne dostrojenie poszczególnych przetworników. Tu też znajdziemy konstrukcję typu Solid Body Design, gdzie obudowę wykonano za pomocą druku 3D. Ponderosa adresowana jest do słuchaczy poszukujących brzmienia monitorowego, bezpośredniego i pokazującego nagranie w taki sposób, w jaki zostało ono nagrane. Impedancja Ponderosa wynosi 6Ω (@1kHz), SPL wynosi 94dB (@1kHz, 8,1mVrms), a pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 5Hz-20kHz.

Cascara (cena 2.250 złotych) to najbardziej tradycyjna konstrukcja z pojedyńczym przetwornikiem dynamicznym. Zastosowano podwójny układ magnetyczny, aby zapewnić lepszy rozkład pola magnetycznego w szczelinie, a w konsekwencji lepszy napęd i kontrolę membrany. Tak jak pozostałe modele serii, Cascara ma konstrukcję obudowy Solid-Body. Impedancja Cascara wynosi 23Ω (@1kHz), SPL wynosi 94dB (@1kHz, 16,6mVrms), a pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 5Hz-20kHz.

[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Supermoon]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Bonneville]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Ponderosa]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Cascara]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl