Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DALI - iO-12, bezprzewodowe słuchawki wokółuszne z aktywną redukcją hałasu (16.11.2023)

Do sprzedaży w Polsce weszły bezprzewodowe, zamknięte, wokółuszne słuchawki Dali iO-12. Ich cenę ustalono na 4.799 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

W słuchawkach wykorzystano rozwiązania techniczne znane z kolumn głośnikowych Dali. 50-milimetrowe przetworniki korzystają z opatentowanej przez Dali technologii magnesów Soft Magnetic Compound (SMC). Zastosowany zamiast żelaza materiał przewodzi pola magnetyczne, ale jest bardzo słabym przewodnikiem prądu. W porównaniu z konwencjonalnymi magnesami daje to redukcję prądów wirowych, a także redukcję zmian indukcyjności cewki i zjawiska histerezy.

Membrana przetworników IO-12 wykorzystuje firmowy materiał uzyskany z włókna papierowego blisko spokrewniony z materiałami stosowanymi w głośnikach Dali. Zapewnia to połączenie niskiej masy, wysokiej sztywności i dobrego tłumienia. Zamiast typowej, samonośnej konstrukcji cewki drgającej, iO-12 wykorzystuje cewkę drgającą o takim samym kształcie jak w konwencjonalnym przetworniku głośnikowym. Rezultatem jest niższy poziom zniekształceń uzyskany dzięki ulepszonej integralności strukturalnej.

Słuchawki iO-12 zostały zaprojektowane do użytku przewodowego lub bezprzewodowego. Dostępne są cztery tryby połączenia. Przy bezprzewodowym połączeniu Bluetooth dostępne jest aktywne tłumienie hałasu i funkcje kształtowania brzmienia. Przy połączeniu przewodowym USB również można korzystać z redukcji hałasu i kształtowania brzmienia. Przez USB można odtwarzać sygnały do 24bitów/96kHz. Przy aktywnym połączeniu kablem mini-jack 3,5mm również można korzystać z redukcji hałasu i kształtowania brzmienia. Czwarty tryb to połączenie pasywne kablem mini-jack, gdzie nie są dostępne żadne dodatkowe funkcje i nie ma też potrzeby zasilania słuchawek.

Użytkownik ma do wyboru dwa profile dźwięku. Do odsłuchu bez ingerencji w charakter nagrania służy profil Hi-Fi, a do wzmocnienia basu profil Bass. W powiązaniu z aktywną redukcją hałasu (ABC) dostępny jest też tryb przeźroczystości.

Zintegrowane przyciski pozwalają na pomijanie utworów, wstrzymywanie/wznawianie odtwarzania, regulację głośności i szereg innych czynności bez konieczności użycia aplikacji. Dzięki zintegrowanym mikrofonom można wykonywać połączenia w trybie głośnomówiącym. Dostępna jest też obsługa asystentów głosowych.

Akumulator pozwala na pracę do 35 godzin, a ładowanie trwa 1 godzinę i 50 minut.

Nauszniki i pałąk wykonano z prawdziwej skóry. Poduszki nauszników są wymienne.

W zestawie ze słuchawkami dołączany jest kabel USB-C (do ładowania i transmisji sygnału audio), stereofoniczny kabel mini-jack o długości 1.2 m, 3-metrowy kabel stereo mini-jack, adapter 3.5 mm stereo mini-jack do 6.35 mm jack, adapter lotniczy, a także etui podróżne.

Dane techniczne Dali iO-12:

[zdjęcie słuchawek Dali iO-12]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl