Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - analogowy, 8-pasmowy korektor MQ112 (15.11.2023)

Do sprzedaży w Polsce wszedł 8-pasmowy korektor McIntosh MQ112. Polecany jest on do korygowania akustyki pomieszczeń i równowagi tonalnej nietypowych bądź zniekształconych nagrań. Cenę detaliczną MQ112 ustalono na 16.900 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MQ112 pozwala na korygowanie charakterystyki w 8 pasmach: 25Hz, 50Hz, 100Hz, 200Hz, 400Hz, 1kHz, 3kHz, 10kHz. W każdym paśmie można regulować poziom w zakresie +/-12dB. Układy korektora są analogowe. Oprócz tego na wyposażeniu jest funkcja TILT, czyli pochylania charakterystyki w zakresie +/-6dB. Przy pomocy tej funkcji można podnieść poziom niskich tonów obniżając jednocześnie poziom tonów wysokich, lub też pochylić charakterystykę w drugą stronę. Osią obrotu dla funkcji TILT jest częstotliwość 650Hz.

Przełącznik na przedniej ściance pozwala na pominięcie układów korektora i łatwe wykonanie porównania dźwięku z korekcją i bez korekcji. Jeśli przełącznik zostanie ustawiony w położenie TRIG włączanie korekcji może być sterowane z zewnątrz poprzez dedykowane gniazdo EQ Control Trigger. W połączeniu z programowanym wyzwalaczem w przedwzmacniaczu można dzięki temu włączać korekcję w zależności od wybranego wejścia czy wzmacniacza.

Wejścia i wyjścia są zarówno w postaci symetrycznej jak i niesymetrycznej. Wyjścia są zdublowane co daje dodatkowe możliwości funkcjonalne. Drugi zestaw wyjść można wykorzystać do sterowania systemu audio w drugim pomieszczniu, do bi-ampingu lub do podłączenia subwoofera. Kiedy jest to potrzebne przy pracy z subwooferem (lub dwoma subwooferami) drugi zestaw wyjść może być przełączony w tryb pracy monofonicznej.

Zachowano wzornictwo w klasycznej estetyce McIntosha. Przednia ścianka jest wykonana z czarnego szkła, zastosowano okrągłe gałki, alumniowe elementy wykończeniowe i podświetlane logo.

Dane techniczne MQ112:

[zdjęcie korektora McIntosh MQ112]
[zdjęcie korektora McIntosh MQ112 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl