Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - Evolution Two, 300-watowe monobloki w klasie D (8.11.2023)

Na rynek weszły nowe monobloki NuPrime Evolution Two. Wzmacniacze są objęte 24-miesięczną gwarancją a cena wynosi 21.995 złotych za sztukę (dystrybucja Rafko).

Evolution Two potrafi dostarczyć moc 300W/8Ω, a dla obciążenia 4Ω wartość ta wzrasta do 600W. Na wyposażeniu są dwa wejścia, niesymetryczne RCA oraz symetryczne XLR. Dodatkowo do dyspozycji jest wejście wyzwalacza w formie gniazda mini-jack 3,5mm.

We wzmacniaczu zastosowano firmową technologię ODC (Only Distortion Cancellation), kontynuując tym samym rozwój wzmacniaczy w pracujących w klasie D. Typowy układ korekcji błędów sprzężenia zwrotnego odwraca sygnał wyjściowy w celu zsumowania z oryginalnym sygnałem wejściowym i uzyskania ujemnego sygnału błędu, który dodaje się do następnego cyklu sygnału wejściowego, tworząc dokładniejszy sygnał wyjściowy. Zastosowanie rozwiązania ODC w konstrukcji wzmacniacza w klasie D wyprowadza sygnał błędu bezpośrednio z tranzystorów MOSFET i filtra wyjściowego, znacznie redukując ujemny sygnał sprzężenia zwrotnego, co zaowocowało znaczną redukcją zniekształceń THD+N do 0,003% przy 1 kHz/5W i mniej niż 0,006% THD+N przy 1kHz/2W-100W.

Stopień przedwzmacniacza i obwód oscylacyjny klasy D wykorzystują wysokiej klasy wzmacniacze operacyjne MUSES8820. Zastosowano wysoką częstotliwość przełączania równą 650kHz.

Zasilacz z transformatorem toroidalnym ma moc szczytową 900W. Jest to konstrukcja ulepszona aby dostarczać czystsze, bardziej stabilne zasilanie z niższym poziomem szumów. Łączna pojemność kondensatorów w zasilaczu wynosi 48.400uF. W ścieżce prądu zasilania znajdują się 40-amperowa terminale o niskiej rezystancji, a wysokiej jakości miedziane ścieżki na płytce PCB zamiast zwykłych połączeń kablowych służą do podłączenia zasilania do obwodów wzmacniacza. Pojedyncze terminale głośnikowe pochodza z firmy ETI.

Dane techniczne Evolution Two:

[zdjęcie wzmacniacza NuPrime Evolution Two]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl