Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - PS2K, potężny subwoofer z czterema głośnikami (4.11.2023)

Od połowy grudnia 2023 na polskim rynku będzie dostępny subwoofer McIntosh PS2K. Cenę detaliczną ustalono na 249.000 złotych (dystrybucja HiFi Club).

PS2K ma cztery 13-calowe gośniki. Zastosowano konstrukcję z obudową zamkniętą dzięki czemu nie ma problemu z szumami generowanymi przez tunele BR. Każdy głośnik jest sterowany przez osobny, 500-watowy wzmacniacz w klasie D, co daje sumaryczną moc 2.000W. Miernik mocy pokazuje łączną moc wyjściową wzmacniaczy PS2K.

Subwoofer PS2K zaprojektowano tak, aby stanowił uzupełnienie dla największych kolumn McIntosha, takich jak XRT2.1K oraz XRT1.1K, czy też starszych XRT2K i XRT1K. PS2K będzie w takich konfiguracjach dopasowany zarówno brzmieniowo jak i estetycznie. Ze względu na swoje osiągi PS2K może też z powodzeniem pracować w połączeniu z kolumnami innych producentów w systemach kina domowego o bardzo wysokich wymaganiach.

13-calowe głośniki z masywnymi magnesami mają opatentowany układ magnetyczny Low Distortion High Performance (LD/HP®), dzięki czemu zmniejszany jest poziom zniekształceń, przy jednoczesnej poprawie mocy i sprawności. Do optymalizacji osiągów głośników wykorzystano metodę elementów skończonych (Finite Element Analysis - FEA). Konstrukcję głośników opracowano aby zapewnić jak najlepszą liniowość. Cewka jest bardzo długa, a zawieszenie specjalnie zaprojektowane do pracy z dużymi wychyleniami.

Membrany oparto na wielowarstwowej strukturze z włókien węglowych. O ile membrany z pojedynczej warstwy włókien węglowych mogą się wyginać, to zastosowanie wielu warstw chroni przed wyginaniem nawet przy dużych wychyleniach. Poza tym membrany mają uformowane zintegrowane złącze do połączenia z cewką, co daje większą sztywność i zdolność pracy z dużymi mocami.

Obudowa ma ściankę przednią o grubości 38mm aby zapewnić wysoką sztywność. Subwoofer można ustawić na kolcach jak też na stopkach zaprojektowanych do twardych podłóg.

PS2K jest przystosowany do pracy w różnych systemach, czy to stereo czy kina domowego. Na wyposażeniu są stereofoniczne wejścia i wyjścia zarówno w postaci niesymetrycznej jak i symetrycznej. Do pracy w funkcji jednokanałowego subwoofera też są wejścia i wyjścia zarówno symetryczne XLR jak i niesymetryczne RCA. Można ustawić tryb pracy jako subwoofer lub kanał LFE. Możliwe jest też łańcuchowe połączenie więcej niż jednego PS2K.

Na wyposażeniu jest bogaty zestaw filtrów. Zainstalowano regulowane filtry dolnoprzepustowy i górnoprzepustowy, co daje użytkownikowi kontrolę nad parametrami zwrotnicy. Oprócz tego dwa regulowane filtry parametryczne pozwalają na dodatkowe korekty charakterystyki adaptujące subwoofer do warunków pomieszczenia i miejsca ustawienia. Można też regulować poziom głośności i fazę.

PS2K wykorzystuje dwie firmowe technologie zabezpieczające. Power Guard monitoruje sygnał wejściowy i w razie potrzeby na bieżąco wykonuje adaptacje niezbędne by zapobiec zniekształceniam wynikającym z obcinania szczytów. Według materiałów producenta adaptacje są wykonywane w sposób niezauważalny dla słuchacza, bez pogorszenia jakości brzmienia. Drugie rozwiązanie to Sentry Monitor, czyli działający bez bezpieczników układ zapezpieczający przed zwarciem i wyłączający stopień wyjściowy wzmacniacza zanim wartość prądu przekroczy bezpieczną wartość i automatycznie wracający do zwykłej pracy kiedy jest to możliwe.

Subwoofer jest wykończony na wysoki połysk w kolorze czrnym, z elementami z włókna węglowego i z aluminium. Harmonizuje to z kolumnamia XRT2.1K oraz XRT1.1K. Dla ułatwienia użytkowania zaimplementowano firmową technologię sterującą Power Control. Na wyposażeniu jest też funkcja włączania/wyłączania przez czujnik sygnału wejściowego.

[zdjęcie subwoofera McIntosh PS2K]
[zdjęcie subwoofera McIntosh PS2K - tylny panel]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl