Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAGRA - lampowy przedwzmacniacz gramofonowy HD Phono (3.11.2023)

Firma Audio Technology Switzerland stojąca za marką Nagra wprowadza do sprzedaży lampowy przedwzmacniacz gramofonowy HD Phono. Sugerowana cena detaliczna wynosi 87.500 dolarów. Dystrybucję w Polsce prowadzi Intrada.

HD Phono to owoc trwających ponad 4 lata prac badawczo-rozwojowych. Nagra ma spore doświadczenie w projektowaniu przedwzmacniaczy gramofonowych. Pierwszy z nich był pochodną przedwzmacniacza mikrofonowego z magnetofonu szpulowego Nagra IV-S. Później projekt ewoluował i powstała sekcja gramofonowa w przedwzmacniaczu Nagra PL-P. Kolejne udoskonalenie konstrukcji zastosowano w modelu Nagra VPS. A w 2020 roku wprowadzono referencyjny przedwzmacniacz gramofonowy Nagra Classic PHONO.

HD Phono to przedwzmacniacz dual-mono, w czystej klasie A, ze stopniami w 100% lampowymi. Układy HD Phono wykorzystują cztery lampy EF806S oraz dwie E88CC. Lampy są selekcjonowane przez Nagrę. Wzmocnienie stopnia lampowego może przyjmować wartość 30.5dB, 36.5dB, lub 42.5dB.

Do dyspozycji są dwa wejścia MC oraz jedno wejście MM. Wszystkie wejścia, a także wyjścia, mają postać gniazd RCA. Przewidziano też możliwość opcjonalnej instalacji wejścia dla transformatorów, które będą opracowane w przyszłości. Wejścia można ustawić do pracy w mono lub stereo.

Obciążenie wkładki można regulować z pilota zdalnego sterowania. Dla wkładek MC dostępna jest regulacja od pracy bez obciązenia do 390 omów, ze skokiem 5 omów. Dla wejścia MM można wybrać pojemności 0pF, 47pF, 100pF, 150pF, 220pF.

Zastosowano transformatory wejściowe nowej generacji. Dają one wzmocnienie 26dB. Wcześniej w produktach Nagra stosowano już transformatory w modelu VPS oraz na wejściu mikrofonowym Nagra IV-S. Transformatory w HD Phono producent określa jako konstrukcję czwartej generacji. Rdzenie transformatorów wykonuje się z kobaltu i poddaje trwającej kilka tygodni procedurze kriogenicznej w celu poprawy osiągów. Nawijanie odbywa się ręcznie w procesie wymagającym zegarmistrzowskich umiejętności.

HD Phono mieści się w dwóch obudowach. W jednej znajduje się właściwy układ przedwzmacniacza, a w drugiej zasilacz bazujący na superkondensatorach. Konstrukcja oparta na superkondensatorach ma wszystkie zalety zasialnia bateryjnego, a dodatkowo ma też przewagę nad bateriami poniważ szybciej może przyjąć i dostarczyć większy ładunek z większym obciążeniem prądowym i stabilnością. Zasilacz opiera się na konstrukcjach z HD PREAMP oraz HD DAC X, ale ma szereg udoskonaleń, dzięki czemu jest cichszy i ma lepsze osiągi. Obydwie obudowy są posadowione na podłożu za pośrednictwem czterech tłumionych izolatorów.

Dane techniczne Nagra HD Phono:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Nagra HD Phono]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Nagra HD Phono - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl