Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - odtwarzacz CD/sieciowy CD 50n oraz wzmacniacz zintegrowany MODEL 50 (28.10.2023)

Marantz zaprezentował dwa nowe komponenty hi-fi, odtwarzacz CD/sieciowy CD 50n oraz wzmacniacz zintegrowany MODEL 50. Urządzenia weszły do sprzedaży pod koniec października 2023 i są objęte pięcioletnią gwarancją Marantza. Dystrybucję w Polsce prowadzi Horn Distribution.

CD 50n i MODEL 50 mają zunifikowane wzornictwo w industrialnym stylu. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne, czarna i srebrno-złota. Oba modele zostały wyposażone w wyświetlacze, w tym charakterystyczny wyświetlacz Marantz na wzmacniaczu MODEL 50. Pilot zdalnego sterowania dostarczany z każdym komponentem jest w stanie obsługiwać swojego krewniaka.

Odtwarzacz CD 50n (cena 8.699 zł) oprócz obsługi płyt optycznych ma też wbudowane liczne funkcje sieciowe. Odczytywane są nośniki CD i CD-R/RW, także z nagranymi plikami MP3 i WMA. Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano 32-bitowy przetwornik ESS Sabre oraz specjalnie zaprojektowane filtry Marantz Musical Digital Filters. Odtwarzacz ma też cyfrowy przedwzmacniacz z kontrolą głośności. Do dyspozycji jest wyjście o stałym poziomie, wyjście o zmiennym poziomie, wyjście słuchawkowe bazujące na module HDAM SA-2 i dwa wyjścia cyfrowe (koncentryczne, optyczne).

Z siecią można się połączyć przez Ethernet lub Wi-Fi, a oprócz tego na wyposażeniu jest też Bluetooth. CD 50n może korzystać z platformy HEOS Built-in, Spotify Connect, Tidal, AirPlay2 i wielu innych opcji strumieniowania.

Dla sygnałów cyfrowych zainstalowano wejście koncentryczne, wejście optyczne, wejście HDMI-ARC, port USB-B do połączenia z komputerem oraz port USB-A do odczytu plików z podłączonych nośników. Zakres obsługiwanych sygnałów zależy od wejścia, maksymalnie jest to PCM do 384kHz/32bitów i DSD 256.

Wymiary SWG to 442 * 130 * 424mm, a masa wynosi 10,3kg.

MODEL 50 (cena 8.699 zł) czerpie inspirację z platformy spokrewnionego wzmacniacza Marantz MODEL 40n. Moc wyjściowa rms wynosi 70W/8Ω (100W/4Ω). MODEL 50 to konstrukcja czysto analogowa. Użytkownik ma do dyspozycji regulację balansu, regulację tonów niskich i tonów wysokich.

Wysokoprądowe stopnie wyjściowe (High Current Output) w klasie A/B wykorzystują pary równoległych tranzystorów wyjściowych w konfiguracji przeciwsobnej. Zastosowano najnowszą wersję firmowych modułów HDAM. W zasilaczu pracuje toroidalny transformator, a starannie rozplanowana topografia ścieżek sygnału minimalizuje straty impedancji wewnętrznej.

Na wyposażeniu jest 6 wejść analogowych, w tym gramofonowe MM o czułości 1,4mV. Wejścia liniowe mają czułość 185mV. Wejście CD ma dodatkowy wzmacniacz buforowy. Oprócz podwójnych terminali do podłączenia głośników zainstalowano wyjście do nagrywania, wyjście z przedwzmacniacza, wyjście RCA na subwoofer i wyjście słuchawkowe.

Wymiary SWG to 442 * 130 * 431mm, a masa wynosi 14,2kg.

[zdjęcie odtwarzacza CD/sieciowego Marantz CD 50n]
[zdjęcie wzmacniacza Marantz MODEL 50]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl