Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ELECTROCOMPANIET - monofoniczny wzmacniacz mocy AW 300 M (25.10.2023)

Norweska firma Electrocompaniet zaprezentowała swój nowy, monofoniczny wzmacniacz mocy AW 300 M. Pierwsza europejska prezentacja będzie miała miejsce na wystawie Audio Video Show w Warszawie w dniach 27-29 października 2023. Cenę ustalono na 108.800 złotych za parę (dystrybucja HiFi Club).

Urządzenia marki Electrocompaniet są produkowane w Norwegii we własnym, nowoczesnym zakładzie firmy. AW 300 M został od podstaw zaprojektowany jako wzmacniacz monofoniczny. Odświeżono wzornictwo, ale utrzymano je w łatwo rozpoznawalnym, charakterystycznym dla marki stylu.

Wzmacniacz dostarcza moc 300W na obciążeniu 8Ω. Zastosowano topologię z bezpośrednim sprzężeniem, o szerokim paśmie przenoszenia w otwartej pętli. Układy AM300M mają też wysoką szybkość narastania i szerokie pasmo stopni wzmacniających. Nowatorski stopień wyjściowy izoluje stopień wejściowy i sterujący od obciążenia i zapewnia odporność na zróżnicowanie obciążenia. Poza tym upraszcza to system sprzężenia zwrotnego i zapewnia niskie zniekształcenia.

Zasilacz znacząco udoskonalono. Ma on kondensatory filtrujące o pojemności 110,000 uF. Z zasilania odfiltrowane są zarówno zakłócenia radiowe jak i składowa stałoprądowa. Transformator toroidalny 800VA jest ekranowany magnetycznie i elektrostatycznie. Wewnętrzne uziemienie zostało znacznie przewymiarowane, aby wyeliminować prądy prostownicze i wyjściowe, zapewniając wolny od szumów sygnał wyjściowy na każdym poziomie mocy.

Dane techniczne AW 300 M:

[zdjęcie wzmacniacza mocy Electrocompaniet AW 300 M]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Electrocompaniet AW 300 M - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl