Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TOSHIBA - własna płyta zamist Blu-ray (29.06.2002)

Toshiba nie zdecydowała się przyłączyć do konsorcjum wspierającego Blu-ray i zaproponowała swój własny format dysku nowej generacji. Jest on bardziej podobny do DVD, głównie ze względu na zachowanie grubości przeźroczystej warstwy na poziomie 0,6mm (0,1 mm w Blu-ray). Apertura soczewki wynosi około 0,65. Takie parametry pozwalają ułatwić przejście od produkcji płyt DVD do produkcji płyt nowego formatu. W rozwiązaniu tym nie ma też potrzeby przechowywania płyty w obudowie (kartridżu). Natomiast konieczne są dodatkowe zabiegi konstrukcyjne dla utrzymania kąta padania promienia. Pojemność jednostronnego i jednowarstwowego dysku ma wynosić 18-20GB dla wersji typu ROM oraz 15GB dla wersji do wielokrotnego zapisu z możliwością kasowania. Toshiba przewiduje, że możliwy będzie zapis dwuwarstwowy co dało by pojemność rzędu 27-30GB.

Dokładne ustalenie specyfikacji jest przewidziane na rok 2002 a pojawienie się produktów najwcześniej na 2003 rok. Oczekuje się, że NEC poprze format Toshiby. Zarówno propozycja Blu-ray jak i Toshiby będzie badana przez DVD-Forum.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl