Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CANOR AUDIO - lampowy przedwzmacniacz gramofonowy Asterion V2 (19.10.2023)

Do sprzedaży w Polsce wszedł w pełni lampowy przedwzmacniacz gramofonowy Asterion V2 słowackiej firmy Canor Audio. Należy on do serii Premium Line, a jego cena wynosi 34.990 zł (dystrybucja Rafko).

Asterion V2 współpracuje zarówno z wkładkami gramofonowymi MM, jak i MC. Bardzo duży jest zakres regulacji wzmocnienia, a także doboru wartości rezystancji i pojemności na wejściach. Wszystkie te ustawienia można wybrać wygodnie za pomocą elementów sterujących znajdujących się na panelu przednim. Jeśli gramofon posiada dwa ramiona i na jednym zamontowana jest wkładka MM, a na drugim MC, istnieje możliwość ich jednoczesnego podłączenia.

Na wyposeżniu są trzy wejścia: XLR dla wkładek MC, RCA dla wkładek MC oraz RCA dla wkładek MM. Wyjścia są dostępne zarówno w postaci symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA.

Canor Asterion V2 wykorzystuje dziewięć lamp (8 x 6922EH, 1 x 6CA4EH), z czego jedna lampa próżniowa służy do prostowania napięcia anodowego. Dla wkładek typu MC zastosowano wysokiej jakości transformator Lundahl do podnoszenia napięcia. Użyto też wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe.

Przedwzmacniacz ma prawdziwe, symetryczne wejście i wyjście XLR z prawdziwym różnicowym układem elektronicznym. Tory sygnałowe dla obu kanałów są w przedwzmacniaczu ściśle odseparowane i mają oddzielną filtrację napięcia zasilania. Stabilizacja napięcia następująca oddzielnie dla prawego i lewego kanału, co poprawia separację kanałów.

Lampy stosowane w urządzeniach Canor Audio są zawsze indywidualnie dobierane i parowane po testach oraz dokładnej, pieczołowitej selekcji, poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem.

W celu wyeliminowania mechanicznych zakłóceń pochodzących od transformatora jego rdzeń został zaimpregnowany próżniowo i zatopiony w całości w specjalnej mieszance antywibracyjnej. Masywna, spawana osłona tworzy skuteczne ekranowanie elektromagnetyczne, poprawiając stosunek sygnału do szumu i zapobiegając zakłóceniom pochodzącym z zasilania. Uzwojenia pierwotne i wtórne są oddzielone ekranującą folią miedzianą z zakładką 50%, co z kolei zapobiega przenikaniu napięć zakłócających z sieci. Aluminiowa obudowa dodatkowo chroni przed niechcianymi wibracjami i dba o wytrzymałość urządzenia.

Podobnie jak wszystkie produkty Canor, Asterion V2 stosuje firmową technologię CMT (CANOR PCB Milling Technology), która polega na frezowaniu części płytki drukowanej. W ten sposób zmniejszany jest współczynnik strat dielektrycznych (styczna stratności) płytek drukowanych. Poza tym połączenia wykonane w technologii CMT są krótsze niż połączenia wykonane przewodami. Kolejną zaletą CMT jest pełna powtarzalność układu geometrycznego, co nie jest możliwe przy połączeniach kablowych punkt-punkt.

Dane techniczne Asterion V2:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Canor Audio Asterion V2]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Canor Audio Asterion V2 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl