Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MOONDROP - nowa marka w ofercie MIP (17.10.2023)

Do oferty firmy MIP dołączyła nowa marka z Chin, Moondrop. Producent specjalizuje się głównie w słuchawkach i przenośnej elektronice. Urządzenia te są już dostępne w Polsce. Dystrybutor wyróżnił z oferty Moondrop kilka modeli.

Venus (cena 2.999 złotych) to flagowe słuchawki planarne. Przetworniki o rozmiarze 100 mm i grubości 2 mikronów mają cewki napylone czystym srebrem. Zastosowano układ magnetyczny wykonany z 18 magnesów N52 zaprojektowany przy użyciu zaawansowanych narzędzi do symulacji komputerowej. Venus posiadają też specjalne falowody wyrównujące fazę w zakresie wysokich częstotliwości. Muszle wykonane są z obrabianego za pomocą CNC aluminium, a automatycznie dopasowujący się do kształtu głowy pałąk powstaje z połączenia aluminium lotniczego i skóry.

Blessing 3 (cena 1.749 złotych) to słuchawki dokanałowe o hybrydowej konstrukcji. Wykorzystano 2 przetworniki dynamiczne dla dolnej części pasma oraz 4 armaturowe dla górnej. Obudowa jest wykonana za pomocą druku 3D. Dwa dedykowane do basu przetworniki dynamiczne o średnicy 10mm pracują w konfiguracji, w której skierowane są naprzeciwko siebie. Zastosowano zarówno filtry elektryczne, jak i akustyczne, co ma zapewniać stałość fazy w całym zakresie pasma audio. Wykonana za pomocą obróbki CNC płyta czołowa jest dodatkowo ręcznie polerowana.

Alice (cena 999 złotych) to słuchawki w pełni bezprzewodowe (True Wireless). Posiadają one przetworniki dynamiczne ULT o ponadprzeciętnej liniowości i korzystają z najnowszego układu Qualcomm QCC5151. Dzięki dedykowanej aplikacji dostępnych jest aż 10 ustawień strojenia.

Moonriver 2Ti (cena 999 złotych) to interfejs USB w postaci wtyczki z kablem. Posiada obudowę ze stopu tytanu, dwa gniazda słuchawkowe (w tym symetryczne 4.4mm) i konstrukcję opartą o dwóch przetwornikach CS43198. W trybie symetrycznym oferuje na wyjściu moc 250mW.

UP! (cena 499 złotych) to kabel wykonany z monokrystalicznej miedzi 6N, przeznaczony do połączenia słuchawek ze wzmacniaczami symetrycznymi. Jest dedykowany głównie (choć nie tylko) do słuchawek Venus. Od strony słuchawek posiada mini-jack 3.5mm, a od strony wzmacniacza wtyczkę XLR. Do podłączenia do gniazd 6,35mm lub 4,4mm potrzebne są dodatkowe przejściowki.

[zdjęcie słuchawek planarnych Moondrop Venus]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl