Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HIFIMAN - planarne, zamknięte słuchawki Audivina z firmowymi technologiami (16.10.2023)

Do oferty marki HiFiMan dołączają kolejne zamknięte słuchawki planarne, model Audivina. Cena wynosi 11.990 zlotych (dystrybucja Rafko).

Muszle słuchawek są wykonane z drewna. Dzięki konstrukcji zamkniętej zapewniono wysoką izolację od otoczenia, a jednocześnie większą dyskrecję użytkowania niż w przypadku słuchawek otwartych. Aby zapewnić obszerną scenę typowo uważaną za zaletę słuchawek otwartych, w modelu Audivina zastosowano komorę rezonansową inspirowaną architekturą akustyczną Beyreuth Festival Theatre w Niemczech. Słynie ona z wielostopniowego tłumienia, które sprawia, że nawet w małej, zamkniętej przestrzeni słuchacz słyszy szeroką, szczegółową scenę dźwiękową. Dźwięk biegnie okrężną drogą przez komorę, aby uzyskać szeroką scenę dźwiękową.

Ręcznie montowane nauszniki z muszlami z drewna stylistyką przypominają model R10P, ale muszle Audivina są zdecydowanie płytsze. Do wykonania muszli wykorzystano precyzyjną technologię CNC oraz aluminium klasy lotniczej, a słoje są starannie dobierane. Hybrydowy pałąk z opaską i regulacją pozwala na dopasowanie do każdej wielkość głowy.

Słuchawki wyposażone są w ultra cienką, firmową membranę NEO supernano (NsD) oraz opracowane przez HiFiMan, tak zwane niewidzialne magnesy (Stealth Magnets). W odróżnieniu od typowych, spotykanych w innych konstrukcjach planarnych, magnesów o prostokątnym przekroju, Stealth Magnets zmniejszają turbulencje i dyfrakcje fal dźwiękowych, które wpływają negatywnie na jakość dźwięku. Kształt magnesów Stealth Magnets opracowano aby zapewnić bardziej bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do ucha.

Miękkie poduszki wykonano z pianki zapamiętującej kształt i ustawiono pod kątem, który zapewnia najlepsze dopasowanie do anatomii ucha oraz izolację od dźwięków z zewnątrz. Boki poduszek wykonane są z gładkiej ekologicznej skóry, powierzchnię od strony głowy pokrywa sprężysta siateczka o heksagonalnej strukturze.

W zestawie dostarczane są:
- etui ochronne na słuchawki (Travel Case)
- kabel z wtykiem 3,5 mm o długości 1,5m
- kabel z wtykiem 6,3 mm o długości 3m
- kabel o długości 3m ze złączem XLR do połączeń symetrycznych.

Dane techniczne HiFiMan Audivina:

[zdjęcie słuchawek HiFiMan Audivina]
[zdjęcie słuchawek HiFiMan Audivina - widok od dołu]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl