Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CANOR AUDIO - Virtus I2, lampowy wzmacniacz zintegrowany w klasie A (6.10.2023)

Już wkrótce na polski rynek ma wejść lampowy wzmacniacz zintegrowany Virtus I2 słowackiej firmy Canor Audio. Jego cenę ustalono na 42.990zł (dystrybucja Rafko).

Virtus I2 należy do linii Premium. Pracuje w czystej klasie A i ma moc 2*40W. Zastosowano układ automatycznej polaryzacji (auto-bias) i katodowe sprzężenie zwrotne (cathode feedback). Dostępna jest funkcja natychmiastowego przełączania pomiędzy trybem triodowym i ultraliniowym.

Wzmacniacz ma tryb pracy jako monoblok. Dzięki opcji sterowania synchronicznego dwa egzemplarze Virtus I2 mogą pracować w trybie monoblokowym bez konieczności stosowania dodatkowego przedwzmacniacza. Po połączeniu dwóch wzmacniaczy dodatkowym przewodem, jeden pełni funkcję master, a drugi slave. Uzyskana w ten sposób konfiguracja mostkowa dwóch wzmacniaczy wykorzystuje w pełni symetryczne połączenie. W trybie Master/Slave moc wyjściowa wynosi 80W na kanał.

Zastosowane wysokiej jakości lampy, 4 lampy dużej mocy KT88, jedną 12AX7 i dwie 12AT7. Lampy są indywidualnie dobierane i parowane po testach i dokładnej selekcji, poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem. Dobór wykonywany jest za pomocą autorskich przyrządów pomiarowych BT-1, TTM-1 i Aladdin, a kontrola jakości urządzeń przebiega na najnowocześniejszym, analogowym sprzęcie Audio Precision. Po wygrzaniu, wszystkie produkty poddawane są testom odsłuchowym.

W celu wyeliminowania mechanicznych zakłóceń pochodzących od transformatora jego rdzeń został zaimpregnowany próżniowo i zatopiony w całości w specjalnej mieszance antywibracyjnej. Ponadto masywna, spawana osłona tworzy skuteczne ekranowanie elektromagnetyczne, poprawiając stosunek sygnału do szumu i zapobiegając zakłóceniom pochodzącym z zasilania. Uzwojenia pierwotne i wtórne są oddzielone ekranującą folią miedzianą z zakładką 50%, co z kolei zapobiega przenikaniu napięć zakłócających z sieci. Solidna aluminiowa obudowa dodatkowo chroni przed niechcianymi wibracjami. Obudowa ma dwie wersje wykończenia, czarną i srebrną.

Transformator wejściowy ma 3 uzwojenia pierwotne 230V, 240V i 250V. Dzięki temu, że Canor Virtus I2 wyposażony jest w obwód stabilizacji napięcia (VSC), monitoruje on w czasie rzeczywistym wartość napięcia wejściowego i automatycznie przełącza odpowiednie uzwojenie transformatora wejściowego. Pozwala to uzyskać optymalną wydajność i wydłuża żywotność lamp.

Regulator głośności działa ze skokiem 1dB i daje tłumienie do 63 dB. Zaprojektowane rozwiązanie umożliwia przejście sygnału przez od 0 do 6 styków przekaźnika w zależności od głośności. Różnica pomiędzy lewym i prawym kanałem nie przekracza 0,05 dB. Zatosowane rozwiązanie zapewnia też bardzo dobrą separację kanałów.

Podobnie jak wszystkie produkty Canor, Virtus I2 też stosuje firmową technologię CMT (CANOR PCB Milling Technology), która polega na frezowaniu części płytki drukowanej. W ten sposób zmniejszany jest współczynnik strat dielektrycznych (styczną stratności) płytek drukowanych. Poza tym połączenia wykonane w technologii CMT są krótsze niż połączenia wykonane przewodami. Kolejną zaletą CMT jest pełna powtarzalność układu geometrycznego, co nie jest możliwe przy połączeniach kablowych punkt-punkt.

W torze sygnału zastosowano wyłącznie wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe. Użycie kondensatorów o dużej pojemności w filtrze zapewnia odpowiednią energię dla wysokiej jakości basu. Zastosowano kondensatory 2.200uF/500V.

Współczynnik tłumienia przy obciążeniu 4Ω wynosi 9 (w oparciu o zmierzoną impedancję wyjściową). Współczynnik tłumienia przy obciążeniu 8Ω wynosi 10,5 (w oparciu o zmierzoną impedancję wyjściową).

Premierowa prezentacja w Polsce zaplanowana jest podczas warszawskich targów AudioVideo Show, w części wystawy na Stadionie Narodowym.

[zdjęcie lampowego wzmacniacza Canor Audio Virtus I2]
[zdjęcie lampowego wzmacniacza Canor Audio Virtus I2 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl