Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONUS FABER - dwudrożne, bezprzewodowe kolumny Duetto (5.10.2023)

Począwszy od listopada 2023 w Polsce będą dostępne bezprzewodowe, aktywne kolumny Duetto marki Sonus Faber. Ich cenę ustalono na 18.999 zł za parę. Dostępne osobno, dedykowane podstawki do Duetto będą kosztować 3.499 zł za parę (dystrybucja Horn Distribution).

Zewnętrzna forma Duetto nawiązuje do firmowej filozofii Sonus Faber. Drewniana obudowa w kształcie lutni połączona ze specjalnie zaprojektowanym radiatorem gwarantuje sztywność konstrukcji i zmniejsza wewnętrzne rezonanse. Fornir ma słoje ustawione pod kątem 45° w stosunku do pionu. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne, grafit i orzech. Umieszczony z tyłu wylot tunelu BR ma wyprofilowane ujście.

Duetto to 2-drożny system stereo. Przetworniki opracowano od podstaw w Vicenza we Włoszech przez zespół Sonus Faber. Głośnik wysokotonowy o rozmiarze 0,7 cala ma jedwabną kopułkę, ferrytowy system magnetyczny z miedzianym pierścieniem oraz pierścień falowodu, który poprawia charakterystykę poza osią i poszerza obszar prawidłowego odsłuchu. Głośnik nisko-średniotonowy o rozmiarze 5,25 cala ma membranę z masy papierowej oraz magnes neodymowy i jest zamknięty w nowym koszu Organic Basket opracowanym przez Sonus faber aby zapobiec rezonansowi i ułatwić przepływ powietrza wytwarzanego przez długi skok przetwornika.

Każda kolumna zawiera dwa wzmacniacze. Dla przetwornika wysokotonowego zastosowano 100-watowy wzmacniacz w klasie AB. Natomiast wzmacniacz klasy D o mocy 250W steruje głośnik średnio-niskotonowy. Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano układ AKM Sabre.

Duetto mają kilka wejść. Można podłączyć sygnał cyfrowy przez HDMI ARC/eARC lub przez wejście optyczne. Analogowe wejście RCA ma dwa tryby pracy, jeden dla gramofonu MM, drugi jako wejście liniowe. Na wyposażeniu jest wyjście do aktywnego subwoofera, który może zostać automatycznie rozpoznany przez układ konfiguracyjny Duetto.

Duetto wykorzystuje technologię UWB (Ultra Wide Band), która pozwala uniknąć opóźnień i zakłóceń w połączeniu pomiędzy dwoma głośnikami. UWB gwarantuje również bardzo szerokie spektrum częstotliwości umożliwiające przesyłanie pakietów danych z dużą szybkością.

Duetto może odbierać sygnał bezprzewodowo poprzez Wi-Fi lub Bluetooth. Pozwala to korzystać z różnych form strumieniowania jak AirPlay, Chromecast, Tidal, Spotify, Roon Ready.

Na górnej ściance Duetto znajduje się pokryty skórą interfejs SENSO, który pozwala użytkownikowi kontrolować i konfigurować funkcje kolumn, w tym głośność, wybór źródła i połączenia. Firma Sonus Faber opracowała własną aplikację, która umożliwia użytkownikowi personalizację wszystkich ustawień bezprzewodowych produktów marki (Omnia i Duetto).

Dane techniczne Sonus Faber Duetto:

[zdjęcie bezprzewodowych zestawów głośnikowych Sonus Faber Duetto]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl