Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ENLEUM - HPA-23RM, referencyjny, zasilany bateryjnie wzmacniacz słuchawkowy w przenośnym formacie (4.10.2023)

Do sprzedaży w Polsce wszedł wzmacniacz słuchawkowy HPA-23RM koreańskiej marki Enleum. Jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 19.995 zł (dystrybucja MIP).

HPA-23RM to mobilny wzmacniacz słuchawkowy, który zawiera wszystkie technologie Enleum, jak układy Ensence i JET2 Bias, a przy tym posiada zasilanie bateryjne. Daje to izolację od zakłóceń z sieci, a także możliwość użytkowania go jako urządzenia przenośnego.

Bazując na znanym wzmacniaczu AMP-23R, konstruktorzy marki Enleum postanowili stworzyć hi-endowy produkt w wersji przenośnej. Litera R w nazwie nawiązuje do słowa reference, zaś M do mobile. Co istotne, Enleum HPA-23RM zawiera wyjątkowe, rzadko spotykane rozwiązania układowe, które odpowiadały za jakość brzmienia AMP-23R.

HPA-23RM bazuje (podobnie, jak AMP23R) na modułach Ensence. Są to układy dyskretne, oparte o tranzystory pracujące bez jakiegokolwiek sprzężenia zwrotnego. A przy tym zapewniając bardzo szybką odpowiedź na zmiany sygnału i niezwykle szerokie pasmo przenoszenia. Moduły Ensence pracują jako stopnie wejściowe i to właśnie dzięki nim uzyskano bezstratną regulację poziomu wzmocnienia. Jakość brzmienia ma być jednkowa niezależnie od tego, czy wybrany zostanie tryb niskiego czy wysokiego wzmocnienia.

HPA-23RM zawiera właściwie dwa wzmacniacze w jednej obudowie, ponieważ posiada zarówno wyjście napięciowe, jak i prądowe. Wyjście napięciowe ma konstrukcję zaczerpniętą z AMP-23R i używa tranzystorów MOSFET z nieco uproszczonym układem polaryzacji JET2 Bias. Natomiast wyjście prądowe to udoskonalony wariant układu na tranzystorach bipolarnych, ze wzmacniacza HPA-21. A przy tym zawiera kolejne ulepszenia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i najnowszych komponentów.

Enleum ma wieloletnie doświadczenie w stosowaniu zasilania bateryjnego. W HPA-23RM skupiono się na efektywnym wykorzystaniu energii tak, aby zredukować ilość potrzebnych baterii. Zastosowano nowoczesny zasilacz impulsowy bazujący na bardzo wysokiej, bo wynoszącej 1.2 MHz częstotliwości, a także układy stabilizatorów napięcia o bardzo niskich szumach.

HPA-23RM posiada regulację głośności opartą o precyzyjną drabinkę rezystorową z półprzewodnikowymi przekaźnikami.

Dane techniczne Enleum HPA-23RM:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Enelum HPA-23RM]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl