Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - słuchawki w pełni bezprzewodowe UW100MKII (2.10.2023)

Do sprzedaży w Polsce weszły w pełni bezprzewodowe (true wireless), douszne słuchawki Astell&Kern UW100MKII. Ten nowy model koreańskiego producenta jest dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 1.390 zł (dystrybucja MIP).

Przeprojektowane i ulepszone zostały obwody audio. W każdej słuchawce znajduje się dedykowany układ 32-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego marki AKM. Zastosowano przetworniki armaturowe z firmy Knowles. W każdej słuchawce znajduje się jeden pełnopasmowy przetwornik. W modelu MKII zmieniono miejsce umieszczenia przetwornika armaturowego. Znajduje się on bliżej kanału ucha i posiada przeprojektowaną komorę akustyczną. Takie umiejscowienie sprawia, że fala akustyczna jest kierowana bardziej bezpośrednio w stronę słuchacza.

Wysoką izolację od szumów otoczenia uzyskano metodą pasywną. Dzięki przemyślanej konstrukcji, UW100MKII eliminują niepożądane dźwięki ze skutecznością do 41 dB dla częstotliwości 2kHz. Według danych producenta skuteczność pasywnej izolacji jest w tym przypadku lepsza niż w wielu słuchawkach dokanałowych z aktywnymi systemami redukcji szumów, a przy tym nie ma żadnej ingerencji w sygnał audio.

Dzięki implementacji najnowszego układu Qualcomm QCC5141 wspierany jest protokół Bluetooth 5.2 oferując 24-bitową jakość transmisji bezprzewodowej. Obsługiwane są kodeki SBC, AAC oraz aptX Adaptive. Słuchawki mają także funkcjonalność Google Fast Pair, co ułatwia ich parowanie z telefonami i tabletami opartymi o system Android. W celu osiągnięcia wysokiej jakość połączeń telefonicznych zastosowano zoptymalizowane mikrofony oraz technologię Qualcomm cVc 8.0 (Clear Voice Capture), która służy eliminacji niepożądanych szumów z otoczenia.

Koreański producent wypracował swój własny styl wizualny. Charakterystyczny wygląd uzyskano dzięki kontrastującym powierzchniom. Przy tym ergonomiczny kształt ma zapewnić łatwe dopasowanie do ucha.

Masa słuchawki wynosi około 7g, czas pracy na jednym ładowaniu do 9,5 godziny. Etui ładujące wspiera ładowanie bezprzewodowe. Do słuchawek dostępna jest dedykowana aplikacja. Do obsługi słuchawek służy sterowanie dotykowe.

[zdjęcie słuchawek Astell&Kern UW100MKII]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl