Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PERLISTEN - zapowiedź flagowych kolumn S7t w wersji Limited Edition (28.09.2023)

Na warszawskiej wystawie Audio Video Show 2023 zaprezentowana ma być nowa, limitowana wersja flagowego modelu kolumn marki Perslisten, czyli S7t Limited Edition. Dystrybucję w Polsce prowadzi Rafko.

S7t w wersji Limited Edition mają ulepszone głośniki niskotonowe. Zwiększono wychylenie liniowe i obniżono indukcyjność. Zastosowano nowe cewki i obwody magnetyczne, dzięki czemu membrany mogą wychylać się mocniej o 20%. Wymusiło to zmiany w chłodzeniu cewek.

W wersji Limited Edition konstrukcję falowodu wykonano ze stopu aluminium 6061-T6. Aluminiowy falowód pełni funkcję masywnego radiatora dla wszystkich trzech przetworników w układzie, łącząc radiatory, w które każdy z nich został wyposażony. To nie tylko zwiększa zdolność do przenoszenia mocy i redukuje efekt kompresji termicznej dla poszczególnych przetworników, ale także utrzymuje taką samą temperaturę dla zespołu głośników.

Zastrzeżony przez Perlisten falowód z trzema przetwornikami ma nazwę DPC-Array. Konstrukcja falowodu koordynuje kierunkowe właściwości trzech głośników w nim umieszczonych. DPC-Array jest owocem 18 miesięcy symulacji i tworzenia kolejnych prototypów przy pomocy zaawansowanego modelowania akustycznego Comsol.

W centralnej części falowodu znajduje się przetwornik wysokotonowy: 28-milimetrowa kopułka berylowa. Nad nią i poniżej znajdują się dwa przetworniki średniotonowe: ultralekkie kopułki 28 mm TPCD z dwóch warstw tworzywa TeXtreme, czyli cienkiej plecionki karbonowej.

Beryl stosowany jest w rozwiązaniach Hi-End ze względu na swój ultra-wysoki stosunek sztywności do masy. W tym względzie znacznie przewyższa on aluminium czy tytan. Zastosowane w Perlisten s7t LE włókno węglowe TeXtreme jest o 30% lżejsze od standardowego włókna węglowego o tej samej grubości, dodatkowo dzięki unikalnemu procesowi układania wielu warstw ma też znacznie większą wytrzymałość.

Udoskonalona pod nowe wymagania i przeprojektowana została również zwrotnica. Wszystkie komponenty S7t Limited Edition dobierane są ręcznie z tolerancją 1%. Kolumny łączone są w pary z tolerancją 0,5 dB w centrali producenta w USA. Każdy przetwornik mierzony jest za pomocą skanera bliskiego pola Klippel. Dane pomiarowe każdej kolumny z pary będą przekazane właścicielowi.

Zmieniono też wykończenie. Boki kolumn mają panele z błyszczącego włókna węglowego, co dodatkowo służy usztywnieniu obudowy. Poza tym razem z firmą IsoAcoustics opracowano innowacyjny system izolacji drgań. Dzięki temu kolumny są jednocześnie stabilne, neutralne ze względu na drgania, ale przy tym nie niszczą powierzchni, na której stoją.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Perlisten S7t Limited Edition]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl