Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF - MXA-8400, wielokanałowy wzmacniaczy mocy w klasie D (19.09.2023)

Od grudnia 2023 dostępny ma być 8-kanałowy wzmacniacz mocy Lyngdorf MXA-8400. Jego cenę detaliczną ustalono na 42.900 złotych i istnieje możliwość zamówienia wzmacniacza w przedsprzedaży u autoryzowanych dealerów. Dystrybucję prowadzi DNA Audio.

MXA-8400 to najpotężniejszy wzmacniacz marki Lyngdorf. Dostarcza moc 8*400W/4Ω i pracuje w klasie D. Kanały wyjściowe można mostkować co daje moc 4*800 W/8Ω. Maksymalne napięcie wyjściowe podwaja się z 58V do 116V w trybie mostkowym.

Wzmacniacz ma 8 wejść analogowych XLR oraz 8 wyjść typu Neutrik SpeakON. Obudowa jest wykończona w matowej czerni.

Lyngdorf MXA-8400 jest montowany w Lyngdorf Audio w Danii, gdzie każde urządzenie musi przejść 24-godzinny test z wysterowanymi wszystkimi kanałami i musi zostać zmierzone pod kątem zgodności ze wszystkimi specyfikacjami.

W MXA-8400 zastosowano technologię Purifi EIGENTAKT opracowaną dla wzmacniaczy klasy D. Opatentowana funkcja korekcji błędów EIGENTAKT (EEC) zapewnia bardzo wysokie wzmocnienie pętli wyjściowej (powyżej 75 dB) w całym paśmie audio. Zapewnia to niskie zniekształcenia harmoniczne (THD) przy dowolnej częstotliwości i na każdym poziomie mocy, a także bardzo niskie zniekształcenia intermodulacyjne (IMD). Ma to dawać neutralny dźwięk ze znikomym słyszalnym szumem.

Technologia Purifi EIGENTAKT pozwala też zminimalizować zniekształcenia histerezy magnetycznej i zakłócenia elektromagnetyczne, a także uzyskać bardzo wysoki współczynnik tłumienia.

Na potrzeby 8 wzmacniaczy Purifi opracowano zaawansowany zasilacz PowerPerfect firmy Lyngdorf Audio. Kilka systemów zabezpieczających stale mierzy przetwarzaną moc w czasie. Zintegrowana technologia równoważenia kanałów rozdziela moc pomiędzy wszystkimi kanałami w najbardziej optymalny sposób. Dzięki energooszczędności zasilacza i niskiemu poborowi mocy w stanie bezczynności, obudowa w wystarczającym stopniu pełni rolę radiatora, bez konieczności stosowania wentylatorów. Zasilanie sieciowe jest oddzielone i nie wymaga zewnętrznego kondycjonera zasilania. Chroni to głośniki przed szumami generowanymi przez sieć, stanowi też małe obciążenie sieci i nie wprowadza zakłóceń do innego sprzętu w systemie audio.

Wzmacniacz ma wejście i wyjście wyzwalcza. Po włączeniu trybu Low Power, przy braku sygnału wejściowego, po 15 minutach następuje przejście w tryb czuwania.

Dane techniczne wzmacniacza MXA-8400:

[zdjęcie wzmacniacza mocy Lyngdorf MXA-8400]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Lyngdorf MXA-8400 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl