Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOCAL - bezprzewodowe słuchawki Bathys w nowym kolorze i z nową funcjonalnością (15.09.2023)

Bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją hałasu Focal Bathys miały premierę w październiku 2022. Teraz zostały zaprezentowane w nowej odsłonie, w wykończeniu Dune oraz z dodaną funkcją, która pozwala użytkownikom dostosowanie dźwięku Bathys do ich słuchu.

Nowe wykończenie Dune, zastosowane do całych słuchawek, futerału i kabli, inspirowane jest minerałami z kamieniołomów, greckimi krajobrazami i piaskiem pustyni. Łączy ono beżowy kolor ze srebrnymi detalami (maskownice, pierścienie itp.). Tak jak w wersji Black Silver, Bathys Dune wykorzystuje szlachetne materiały (magnez na zausznikach, prawdziwą skórę na skórzanym pałąku, aluminium w konstrukcji) i opcjonalnie podświetlany motyw płomienia na środku nauszników.

Focal zintegrował ze słuchawkami nową funkcję: test odsłuchowy Mimi. Jest on dostępny za pośrednictwem aplikacji Focal & Naim (na iOS i Androida) i pozwala użytkownikom dostosować dźwięk Bathys do ich słuchu. Właściciele wersji Black Silver mają również dostęp do tej funkcji, należy w tym celu zaktualizować aplikację Focal & Naim.

Wersje Dune i Black Silver mają takie same osiągi i funkcje. Bathys obsługują wielopunktowe połączenie Bluetooth 5.1. Dostępne są kodeki SBC, AAC, aptX Adaptive, aptX. Połączenie przewodowe można zrealizować na dwa sposoby, poprzez wbudowany tryb USB DAC z rozdzielczością do 24-bity/192kHz, a także poprzez złącze mini-jack 3,5mm. Wyprodukowane we Francji 40-milimetrowe przetworniki mają aluminiowo-magnezowe membrany o profilu w ksztalcie litery M. Technologia redukcji szumów obejmuje zoptymalizowany tryb Silent do podróżowania w hałaśliwym otoczeniu (samoloty, pociągi itp.) oraz tryb Soft przewidziany do wykorzystania w domu. Można też skorzystać z trybu przezroczystości. Dostępne są takie funkcje jak asystent głosowy, technologia mikrofonu Clear Voice Capture czy regulowany korektor w aplikacji. Czas pracy z ANC i odbiorem sygnału przez Bluetooth wynosi do 30 godzin na jednym ładowaniu baterii, a funkcja szybkiego ładowania daje 5 godzin po 15 minutach ładowania.

W zestawie załączane jest etui transportowe, kabel 1,2m USB, kabel 1,2m mini-jack. Poduszki nauszników można łatwo wymienić.

[zdjęcie słuchawek Focal Bathys Dune]
[zdjęcie słuchawek Focal Bathys Dune w etui]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl