Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - DP-3000NE, flagowy gramofon z napędem bezpośrednim (13.09.2023)

W październiku 2023 do sprzedaży ma wejść manualny gramofon z napędem bezpośrednim DP-3000NE, flagowy model firmy Denon. Cenę detaliczną ustalono na 11.999 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

Zastosowany w gramofonie napęd bezpośredni zapewnia prędkość obrotową, która nie ulega wahaniom, niezależnie od wybranej wartości RPM i od obciążenia. Napęd zapewnia też niemal natychmiastowe osągnięcie docelowej prędkości. Do wyboru są prędkości obrotowe 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm.

Bezszczotkowy silnik to konstrukcja 16-biegunowa, 12-cewkowa. Do kontroli zasilania silnika zastosowano nowy algorytm SV-PWM (Space Vector PWM) dzięki czemu uzyskano redukcję harmonicznych i stabilne napięcie. Aluminiowy talerz ma średnicę 305mm. Zastosowano stalowe łożysko kulkowe.

Ciemny fornir z naturalnego drewna hebanowego pokrywa korpus z litego drewna o dużej gęstości. Nóżki izolujące mają zapewnić wytrzymałość i stabilność wymaganą do szczegółowego odtwarzania muzyki pozbawionej rezonansu. DP-3000NE jest wyposażony w przezroczystą, zdejmowaną osłonę przeciwpyłową.

DP-3000NE ma nowo zaprojektowane ramię Denon S-shape z aluminiową główką. Dostępna jest 9-milimetrowa regulacja wysokości ramienia, co pozwala na precyzyjne ustwienie kąta VTA, aby zoptymalizować osiągi i dopasować się do dowolnej maty talerza. Kilka opcji regulacji ramienia pozwala dopasować się do współpracy z szeroką gamą wkładek MM oraz MC.

W zestawie z gramofonem załączana jest mata na talerz, osłona przeciwpyłowa, kabel zasilania, kabel RCA i kabel uziemienia, główka ramienia, wskaźnik do ustawiania overhang, zestaw śrub do montażu wkładki (10, 13, 18mm), dwie podkładki dystansowe pod wkładkę (1 mm), dwie podkładki plastikowe, śrubokręt, przeciwwaga, obciążnik, adapter do singli 45rpm.

Dane techniczne DP-3000NE:

[zdjęcie gramofonu Denon DP-3000NE]
[zdjęcie gramofonu Denon DP-3000NE - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl