Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - amplituner stereo DRA-900H oraz amplituner wielokanałowy AVR-X1800H (31.08.2023)

We wrześniu 2023 do sprzedaży mają wejść dwa amplitunery marki Denon, stereofoniczny DRA-900H oraz wielokanałowy AVR-X1800H. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

DRA-900H (cena 4.299 złotych) to stereofoniczny amplituner sieciowy obsługujący platformę strumieniową HEOS multi-room, a także wideo 8K. Wysokoprądowe wzmacniacze osiągają moc do 145W na kanał.

Zdublowane terminale głośnikowe z przełączaniem A/B i opcją pracy równoległej ułatwiają połączenie dwukablowe czy podłączenie dwóch par kolumn. Do dyspozycji są też dwa wyjścia subwoofera i wyjście słuchawkowe. Jest wyjście z przedwzmacniacza i wyjście przedwzmacniaczowe na drugą strefę.

Trzy z sześciu wejść HDMI oraz jedno wyjście HDMI są dedykowane do obsługi wideo 8K. Wyjście HDMI obsługuje kanał zwrotny eARC. Na wyposażeniu są też wejścia liniowe, wejście gramofonowe MM, port USB, wbudowany tuner DAB+/FM. Można skorzystac z transmisji sygnału Bluetooth, a z siecia można się łączyć zaowno przewodowa jak i bezprzewodowo. Obsługiwane jest Apple AirPlay 2.

Przy pomocy technologii HEOS można strumieniować muzykę w wysokiej rozdzielczości w całym domu. DRA-900H może przesyłać bezprzewodowo muzykę do kompatybilnych urządzeń HEOS z najpopularniejszych serwisów strumieniowych, w tym Spotify, Amazon Music HD, Tidal i wielu innych.

Obsługiwane są pliki ALAC, FLAC i WAV do 192 kHz/24 bit, a także pliki DSD 2.8/5.6MHz.

AVR-X1800H (cena 3.849 zł) to 7.2-kanałowy amplituner audio-wideo 8K. Jest on dostępny również w wersji AVR-X1800H DAB z wbudowanym tunerem DAB (cena 3.999 zł).

Wzmacniacze mają moc do 145W na kanał. Na wyposażeniu są wejścia CD i gramofnowe. Strumieniowe odtwarzanie muzyki w wysokiej rozdzielczości jest możliwe za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth i Apple AirPlay 2. Dzięki technologii HEOS dostępna jest bezprzewodowa łaczność z serwisami strumieniowymi jak Spotify, Amazon Music HD, Tidal i inne.

Obsługiwane są technologie dźwięku 3D Dolby Atmos i DTS:X. Zarówno technologie Dolby, jak i DTS dodają wirtualne efekty dźwięku górnego i przestrzennego, dzięki czemu można symulować efekty przestrzenne korzystając z konfiguracji głośników 7.1, 5.1 lub 2.1, bez stosowania dedykowanych głośników górnych lub surround. Oprócz tego upmixer Dolby Surround i DTS Neural:X optymalizuje starsze treści.

Amplituner ma 6 wejść HDMI z czego 3 wejścia dla 8K, a także jedno wyjście HDMI 8K, z obsługą 8K/60Hz, HLG, HDR, Dolby Vision, HDR10+ i Dynamic HDR pass-through o przepustowości do 40 Gb/s. Po kątem potrzeb graczy zapewniono obsługę 4K120, zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), szybkiego transportu klatek (QFT) i automatycznego trybu niskiego opóźnienia (ALLM).

[zdjęcie amplitunera stereo Denon DRA-900H]
[zdjęcie amplitunera stereo Denon DRA-900H - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera AV Denon AVR-X1800H]
[zdjęcie amplitunera AV Denon AVR-X1800H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl