Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDMUND - flagowy, monofoniczny wzmacniacz mocy Telos 8800 (11.08.2023)

Szwajcarska firma Goldmund zaprezentowała monofoniczny wzmacniacz mocy Telos 8800, który jest nowym flagowcem. Dystrybucję w Polsce prowadzi Galeria Audio.

Telos 8800 to jeden z najmocniejszych na rynku audio wzmacniaczy pracujących w klasie AB. Moc maksymalna na obciążeniu 8Ω wynosi 1.400W przy zniekształceniach THD 1%.

Wzmacniacz zawiera 4 osobne płytki z układami elektronicznymi. Zastosowano nowe kondensatory Goldmund MKP. Są to kondensatory polipropylenowe metalizowane srebrem i służą one zasilaniu wyjściowych stopni MOSFET-owych, aby zapewnić stabilność przy sterowaniu wymagających obciążeń, nawet 1-omowych.

Powiększono możliwości stopnia wyjściowego. Zastosowano po 4 pary tranzystorów na stronę, co daje łącznie 16 tranzystorów i pozwala na poprawę osiągów w porównaniu z wcześniejszym modelem T5500 NG. Powiększono baterię kondensatorów i zastosowano cztery kondensatory po 15,000µF.

W pełni analogowe układy zapewniają zarówno bezpieczeństwo termiczne jak i zabezpieczenie przeciwzwarciowe. W razie potrzeby wzmacniacz wyłącza się zarówno dla ochrony podłączonych głośników jak i dla własnego bezpieczeństwa.

Oprócz modernizacji technicznej unowocześniono też estetykę przy zachowaniu charakterystycznej dla marki stylistyki. Na zewnątrz nie ma widocznych śrub. Oferowane są dwie wersje wykończenia, czarna i srebrno-szara. Nowy flagowiec ma znacznie większy system chłodzenia. Boczne ścianki zaprojektowano tak by służyły jaki radiatory.

Wyjście głośnikowe jest dostępne w dwóch postaciach, tradycyjnych zdublowanych terminali oraz gniazda Lemo 4B. Wejście analogowe jest zarówno w formie symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA. Na wyposażeniu jest też cyfrowe wejście i cyfowe wyjście, w obu przypadkach koncentryczne RCA.

Wzmacniacz wykorzystuje złote terminale i śruby aby zapewnić optymalną transmisję sygnału bez strat.

Dane techniczne Goldmund Telos 8800:

[zdjęcie wzmacniacza mocy Goldmund Telos 8800]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl