Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JDS LABS - wzmacniacz słuchawkowy Atom AMP+ i konwerter Atom DAC+ w wersji HEVI (11.08.2023)

Amerykańska firma JDS Labs wprowadziła nowe wersje wzmacniacza słuchawkowego Atom AMP+ oraz przetwornika cyfrowo-analogowego Atom DAC+. Urządzenia te mają w nazwie dopisek HEVI, co jest związane z solidniejszym wykonaniem i większą masą w stosunku do wcześniejszych wersji standardowych. Nowe modele są nieznacznie droższe od zwykłych. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Obydwa urządzenia korzystają z zewnętrznych zasilaczy, które są załączane w zestawie. Szerokość urządzeń wynosi 127mm, a wysokość 36mm. Głębokość wzmacniacza to 147mm, a głębokość konwertrera 135mm.

Atom AMP+ HEVI (cena 998 złotych) waży prawie dwa razy więcej od wersji standardowej, a oprócz tego dokonano kilku zmian konstrukcyjnych. Zgodnie z sugestiami użytkowników, nowa gałka regulacji głośności wykonana w całości z aluminium jest dłuższa i łatwiejsza do uchwycenia. Wersja HEVI posiada grubą, aluminiową górną płytę, która jest przymocowana do płytki drukowanej z elektroniką. Zwiększa to sztywność całej konstrukcji przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów.

Moc wyjściowa Atom AMP+ (także w wersji HEVI) wynosi 1W przy obciążeniu 32Ω. Na wyposażeniu jest przełącznik poziomu wzmocnienia (do wyboru 1x oraz 4,5x), wyjście słuchawkowe jack 6,35mm, wyjście z przedwzmacniacza oraz dwa wejścia, RCA oraz mini-jack 3.5mm. Impedancja wejściowa wynosi 10kΩ a impedancja wyjściowa nie przekracza 0,7Ω.

Przetwornik cyfrowo-analogowy Atom DAC+ HEVI (cena 998 złotych) posiada taką samą, grubą aluminiową płytę jak wzmacniacz Atom AMP+ HEVI oraz analogiczne wewnętrzne wzmocnienia całej konstrukcji.

Do konwersji CA zastosowano układ ESS Technology ES9018K2M, a na wejściu USB układ XMOS. DAC+ posiada zegary typu MEMS o częstotliwościach 45/49MHz i stabilności na poziomie +/-25ppm. Przyciskiem z przodu obudowy można wybrać wejście USB lub optyczne. Na USB obsługiwane są sygnały PCM do 32bitów/384kHz PCM oraz DSD64-DSD128. Na wejściu Toslink obsługiwane są sygnały PCM do 24bitów/192kHz.

Wejście USB obsługuje zarówno standard UAC2 jak i starszy UAC1 (USB Audio Class 1.0) dla zachowania pełnej kompatybilności. Wymuszenie trybu UAC1 następuje poprzez zastosowanie specjalnego kabla i przydaje się zwłaszcza przy połączeniu z konsolami PS4/PS5 oraz Nintendo Switch.

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego JDS Labs Atom AMP+]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego JDS Labs Atom DAC+]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl