Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ARYLIC - kompaktowe wzmacniacze strumieniujące H50 i B50 (7.08.2023)

Na polski rynek weszły dwa wzmacniacze strumieniujące marki Arylic, H50 oraz B50. Dystrybucję prowadzi MIP.

Wzmacniacze charakteryzują się małymi gabarytami, w obu przypadkach wymiary SWG to 185*50*155mm. Obydwa korzystają też z zewnętrznego zasilacza o napięciu 24V. Kolejną wspólną cechą jest też wyjście subwooferowe RCA.

Arylic H50 (sugerowana cena detaliczna 1.999 złotych) to wzmacniacz o mocy 2*50W/4Ω. Urządzenie ma wbudowany odtwarzacz strumieniowy, przetwornik cyfrowo-analogowy, a oprócz tego do dyspozycji jest wejście liniowe i przedwzmacniacz gramofonowy.

Odtwarzacz strumieniowy w H50 obsługuje Tidal Connect, Spotify Connect, AirPlay 2, DLNA, UPnP oraz QPlay. Dodatkowo wspiera takie takie platformy z muzyką, jak Apple Music, Dezeer, Amazon Music, Qobuz, Tidal oraz Spotify. Ponadto może odtwarzać muzykę z lokalnych zasobów a także odbierać i nadawać sygnał za pomocą Bluetooth 5.2 wspierającego protokoły takie, jak aptX HD, aptX, aptX ad, aptX LL, AAC, czy SBC.

Przetwornik cyfrowo-analogowy oparty jest o układ 9023p. Sygnał można dostarczyć nie tylko poprzez sieć lokalną czy Bluetooth, ale także przez jedno z wejść znajdujących się na tylnej ściance. Do dyspozycji jest wejście cyfrowe Toslink, a także wejście USB-C, przez które do Arylica H50 można podłączyć chociażby komputer. Zainstalowano też wejście dla dźwięku z kanału zwrotnego telewizora HDMI ARC (Audio Return Channel). Do portu USB-A można podłączyć nośniki z plikami audio.

H50 posiada przedwzmacniacz gramofonowy, który obsługuje zarówno wkładki MM jak i MC. Oprócz tego jest jedno wejście liniowe RCA.

Do urządzeń Arylic producent stworzył od podstaw aplikację sterującą 4STREAM APP. Wspiera ona nie tylko wszystkie istotne platformy strumieniujące, ale też pozwala na odtwarzanie muzyki z zasobów lokalnych. Ponadto oferuje integrację systemów typu multiroom i wielostrefowych. A do tego ma szerg innych funkcji, jak korektor graficzny, czy ustawianie alarmu. Istnieje też możliwość sterowania i odtwarzania muzyki poprzez asystenta głosowego Amazon Alexa. Do konwencjonalnej obsługi załączany jest pilot. Wyświetlacz OLED o przekątnej 2,23 cala pokazuje informacje o pracy urządzenia.

Arylic B50 (sugerowana cena detaliczna 799 złotych) to wzmacniacz o mocy 2*50W/4Ω. W oparciu o układ Bluetooth Qualcomm QCC3040 zaimplementowano funkcje odbierania i nadawania sygnału audio, można więc przesyłać sygnał do odbiorników takich jak bezprzewodowe głośniki czy słuchawki, bądź też strumieniować muzykę do wzmacniacza ze smartfona czy tabletu. Wspierany jest kodek aptX-HD. Funkcja dual link umożliwia odbieranie sygnału audio poprzez Bluetooth na dwóch urządzeniach jednocześnie.

B50 pozwala podłączyć zewnętrzy sygnał cyfrowy do przetwornika CA. Na wyposażeniu jest wejście USB-C, wejście HDMI ARC, a także wejście optyczne. Do portu USB-A można podłączyć nośniki z plikami audio. Do obsługi źródeł analogowych użytkownik ma do dyspozycji wejście liniowe oraz gramofonowe.

Producent przygotował dla wzmacniacza bezpłatną aplikację GO CONTROL. Umożliwia one pełne sterowanie odtwarzaniem, a także kontrolę nad korektorem pasma, wybór wejść czy ułatwioną konfigurację połączenia Bluetooth. Do dyspozycji jest też narzędzie ACPWorkbench, w którym można kształtować charakterystykę przenoszenia. Dostępny jest tu precyzyjny korektor graficzny.

[zdjęcie wzmacniacza Arylic H50]
[zdjęcie wzmacniacza Arylic B50]
[zdjęcie wzmacniacza Arylic B50 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl