Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MATRIX AUDIO - transport cyfrowy Element S z wieloma wyjściami (29.07.2023)

W sierpniu 2023 na polski rynek ma wejść transport cyfrowy Matrix Audio Element S. Należy on do flagowej serii producenta i będzie dostępny w cenie 8.490 złotych (dystrybucja MIP).

Element S posiada kolorowy wyświetlacz i przyciski sterujące. Oprócz tego opracowano też dedykowaną aplikację MA Remote, zarówno dla systemów iOS, jak i Android. Można ją uruchomić na telefonach czy tabletach. Aplikacja steruje odtwarzaniem, a także oferuje szerokie możliwości konfiguracji urządzenia oraz aktualizowania wbudowanego oprogramowania (firmware). Aplikacja wspiera wszystkie popularne platformy strumieniujące takie, jak Tidal, Qobuz, HighResAudio, a także strumieniowane z lokalnych zasobów sieciowych czy nośników USB. Element S obsługuje rozwiązania takie jak Tidal Connect czy AirPlay 2.

Wspierane są formaty plików: MP3, WMA, WAV, AIF, AIFC, AIFF, AAC, FLAC, OGG, APE, ALAC, M4A, DSF, DFF, CUE.

Element S posiada szeroką paletę wyjść. Na wyposażeniu jest USB, I2S, AES/EBU, S/PDIF oraz TosLink co pozwala na współpracę z różnymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi, w tym także zaawansowanymi modelami.

Po raz pierwszy w przypadku odtwarzacza strumieniowego marki Matrix Audio, zainstalowano wyjście USB. Układ tego wyjścia został pieczołowicie zaprojektowany i wspiera wszystkie gęste formaty z PCM 32 bity/768 kHz i DSD512 włącznie. Dodatkowo zaimplementowano także niskoszumne zasilanie 5V/1A oparte na wielostopniowych stabilizatorach napięcia. Jest to przydatne przy współpracy z przetwornikami cyfrowo-analogowymi, które wymagają napięcia zasilającego na szynie USB.

Wyjście I2S wspiera sygnały aż do 32-bitów/768kHz dla PCM i do DSD512 dla Direct Stream Digital. Poza tym, aby uzyskać maksymalną kompatybilność z różnymi wyposażonymi w wejście I2S przetwornikami, umożliwiono aż cztery różne konfiguracje styków na wyjściu oraz dwa tryby sygnału MCLK. Użytkownik może przełączać pomiędzy tymi konfiguracjami z poziomu aplikacji MA Remote. Interfejs I2S w Element S posiada też pełną izolację elektryczną, w tym izolację masy, co zapobiega z kolei przenoszeniu szumów pomiędzy urządzeniami.

Matrix Audio Element S posiada także w pełni izolowane wyjścia AES/EBU, S/PDIF i TosLink. Wspierają one także przesyłanie sygnałów PCM do rozdzielczości 24-bitów/192 kHz i DSD64 jako DoP (DSD-over-PCM).

Połączenie z siecią można zrealizować przewodowo poprzez 1-Gigabitowy port LAN dla pewnego przesyłania strumieni audio wymagających szybszych prędkości transmisji. Niewidoczna antena WiFi pozwala też skorzystać z dwuzakresowego (2.5 i 5 GHz) połączenia bezprzewodowego.

Matrix Element S ma też wejście USB wspierające nie tylko USB Audio Class 2.0, ale także protokół HID (Human Interface Device). Po podłączeniu do Element S takiego źródła jak komputer lub smartfon można sterować programowym odtwarzaczem z poziomu przycisków urządzenia. Podobnie jak wyjście, także wejście USB wspiera gęste sygnały PCM do 32-bitów/768kHz i DSD aż do DSD 512.

Dla zapewnienia najlepszej jakości sygnału cyfrowego na wyjściach, Element S posiada pieczołowicie zaprojektowany układ zegara. Zastosowano dwa osobne oscylatory firmy Accusilicon, posiadające niski szum fazowy mieszczący się w femtosekundowym przedziale. Jeden odpowiada za częstotliwości próbkowania 44.1 kHz i jej wielokrotności, drugi za 48 kHz i wielokrotności. Dodatkowo zaimplementowano specjalnie zaprogramowany układ FPGA, który zarządza zegarem tak, aby za każdym razem uzyskać najlepsze osiągi.

Masa urządzenia wynosi 2.4kg a jego wymiary SWG to 240 * 58 * 245 mm.

[zdjęcie transportu cyfrowego Matrix Audio Element S]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl