Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ANCIENT AUDIO - odtwarzacz CD Lektor III (12.06.2002)

Odtwarzacz kompaktowy Lektor III to najnowszy produkt firmy Ancient Audio. Aby zapewnić stabilnośc mechaniczną podstawę wykonano z naturalnego granitu. Ażeby jeszcze bardziej odprowadzić na zewnątrz drgania powstające przy śledzeniu śladu przez głowicę laserową, płyta CD jest niczym nie przykryta. Wykorzystany mechanizm to Philips VAM 1201. Lektor III wyposażony jest w nowy przetwornik o nazwie "Silver DAC". Jest to przetwornik o jednobitowej architekturze, wykorzystujący sposób obróbki sygnału, będący tajemnicą firmy. Stopień wyjściowy o wzmocnieniu równym jeden wykonano na lampie - podwójnej triodzie. Właściwa praca tego przetwornika wymaga precyzyjnego zegara - dla zmniejszenia jittera zastosowano sześciokrotny filtr kwarcowy, indywidualnie dobierany dla każdego egzemplarza przetwornika.

Odtwarzacz jest oferowany z regulacją napiecia wyjściowego, jest ona zrealizowana na cyfrowo przełączanym tłumiku, pracującym na sygnale analogowym - nie występuje więc strata rozdzielczości przetwornika przy małych sygnałach. Zakres regulacji wynosi 100 dB, z krokiem 1 dB, a poziom jest podawany na dwucyfrowym wyświetlaczu. Możliwe jest więc sterowanie bezpośrednio końcówek mocy. Odtwarzacz możne spełniać funkcję przedwzmacniacza, zwłaczacza że istnieje opcja dodatkowych wejść analogowych. Pojemność kondensatorów zasilających przekracza 50.000 uF - więcej niż w wielu wzmacniaczach mocy. Zasilacz umieszczony jest na zewnątrz odtwarzacza, aby jeszcze dodatkowo zminimalizować zakłócenia. Wewnątrz zastosowano srebrne okablowanie.

Przetwornik "Silver DAC" oraz opcjonalnie układ regulacji napięcia wyjściowego będzie montowany również w odtwarzaczach "Lektor II" na drewnianej podstawie.

Wymiary Lektora III są następujące: 440 x 340 x 80 mm (szer x głęb x wys.). Cena wynosi 12 000 zł, a w wersji bez regulacji napięcia wyjściowego 10 000 zł.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl