Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ALR/Jordan - kolumny serii Note (25.03.1999)

W kwietniu do produkcji wejdzie nowa seria kolumn firmy ALR/Jordan. Wszystkie trzy modele Note są wykończone w naturalnych okleinach drewnianych i wykorzystują podobne technologie produkcji głośników. Przetworniki nisko/średniotonowe mają aluminiowe membrany pokryte warstwą ceramiczną. Taki sam we wszystkich trzech zestawach jest głośnik wysokotonowy - z powlekaną poliestrową membraną, podwójnym magnesem, wentylowanym układem magnetycznym, bez ferrofluidu, współpracujący ze zwrotnicą Linkwitza-Rileya. Skrzynki produkowane są z MDF i płyty wiórowej, wzmacniające wręgi ze sklejki, a głośniki niskotonowe są dodatkowo tłumione przez warstwę materiału Grey Tack pomiędzy wręgą a tylną częścią głośnika. Ciekawostką jest też transformatorowe dopasowanie poziomu głośnika wysokotonowego, zastosowane zamiast typowego rezystancyjnego.

Note 3 (2.425 zł/szt.) to dwudrożna kolumna na podstawki o impedancji 6 omów, efektywności 90 dB, z 15-centymetrowym głośnikiem niskośredniotonowym i obudową z membraną bierną.

Note 5 (4.125 zł/szt.) to 2,5-drożny system z dwoma głośnikami o średnicy 15 cm. Efektywność tych kolumn wynosi 92 dB, impedancja 6 omów, zastosowano w nich dwie membrany bierne z możliwością strojenia.

Największy zestaw serii to Note 7 (4.850 zł/szt.), trójdrozna kolumna o impedancji 6 omów, efektywności 92 dB, z 15-centymetrowym głośnikiem średniotonowym, dwoma 15-centymetrowymi głosnikami niskotonowymi i trzema membranami biernymi z możliwością strojenia.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl