Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - bezprzewodowe słuchawki douszne WF 1000XM5 (25.07.2023)

Firma Sony zapowiedziała powiększenie serii 1000X o nowe, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne WF 1000XM5. Mają one trafić do sprzedaży w sierpniu 2023 w cenie detalicznej okolo 1.400 złotych.

W swoich materiałach producent podkreśla wysoką jakość systemu redukcji hałasu. Każda ze słuchawek WF-1000XM5 jest wyposażona w trzy mikrofony, z których dwa to mikrofony sprzężenia zwrotnego. Nowo opracowany przez Sony procesor V2 w pełni wykorzystuje potencjał procesora redukcji hałasu QN2e HD. Wykorzystano 24-bitowe przetwarzanie sygnału audio. Rozwiązanie to kontroluje trzy mikrofony w każdej ze słuchawek i służy uzyskaniu wysokiej redukcji hałasu oraz możliwość jej dostosowania do konkretnego środowiska.

Słuchawki WF-1000XM5 wyposażono w nowy przetwornik akustyczny Dynamic Driver X. W kopułce i krawędzi membrany połączono różne materiały, aby uzyskać czyste tony wysokie i głęboki bas o niskim poziomie zniekształceń.

Dopasowanie do kształtu ucha ma zapewniać stabilne trzymanie w uszach. Nowe słuchawki są o 25% mniejsze i o 20% lżejsze od swoich poprzedniczek (WF-1000XM4). Wkładki douszne, izolujące od hałasu, są wykonane ze specjalnie opracowanej pianki poliuretanowej, która osłabia hałas w paśmie wysokich częstotliwości. Wkładki mają nowy kształt aby poprawić przyleganie i zmniejszyć ucisk na wnętrze ucha. W komplecie dostarczane są wkładki douszne w czterech rozmiarach, w tym miniaturowe SS.

Słuchawki obsługują technologię High-Resolution Audio Wireless, realizowaną dzięki kodekowi LDAC. Firmowy system DSEE Extreme interpoluje w czasie rzeczywistym muzykę cyfrową poddaną kompresji. Z aplikacją Sony | Headphones Connect można też skorzystać z technologii 360 Reality Audio (może być wymagana subskrypcja w serwisie muzycznym, za którą naliczane są opłaty).

Słuchawki WF-1000XM5 są wyposażone w technologię śledzenia ruchów głowy. Ma ona zapewnić słuchaczowi realistyczne wrażenia dzięki automatycznym korektom pola akustycznego kompensującym ruchy głowy. Po podłączeniu do zgodnego smartfona i serwisu dźwięk jest dopasowany do ekranu smartfona. Posiadacze smartfonów z systemem Android 13 umożliwiających śledzenie ruchów głowy mogą słuchać dźwięku przestrzennego ze źródeł takich jak Netflix i YouTube. Smartfon Xperia 1 V pozwala także słuchać dźwięku 360 Reality Audio w aplikacji 360 Reality Audio Live, takiej jak nugs.net lub TIDAL. Planowane jest rozszerzenie oferty zgodnych urządzeń.

Model WF-1000XM5 ma zapewniać najwyższą jakość rozmów wśród wszystkich prawdziwie bezprzewodowych słuchawek Sony. Zastosowano algorytm redukcji hałasu, czujniki przewodnictwa kostnego i siatkowe maskownice mikrofonu, osłabiające odgłosy wiatru.

Dzięki funkcji Auto Play odtwarzanie muzyki w WF-1000XM5 włącza się i wyłącza automatycznie, bez podejmowania żadnych działań przez użytkownika. Można też określić z jakim opóźnieniem ma włączyć się dźwięk po włożeniu słuchawek. Zaimplementowano funkcje znane z innych słuchawek firmy Sony, takie jak Adaptive Sound Control i Speak-to-Chat.

Tryb połączenia wielopunktowego umożliwia sparowanie słuchawek z dwoma urządzeniami Bluetooth równocześnie. Gdy zadzwoni telefon, słuchawki automatycznie przełączają się na odpowiednie urządzenie. Obsługiwane są technologie Fast Pair i Swift Pair. Słuchawki WF-1000XM5 można również obsługiwać głosem, z użyciem wybranego asystenta głosowego.

Energia w akumulatorach pozwala na 8 godzin pracy (łączność Bluetooth i włączona redukcja hałasu) lub 12 godzin z wyłączoną redukcją hałasu. Etui ładujące ma zapas energi na dwa doładowania słuchawek. W razie potrzeby krótkie, 3-minutowe ładowanie wystarczy na 60 minut odtwarzania. Technologia Qi umożliwia bezprzewodowe ładowanie etui.

Słuchawki mają certyifkat ochrony IPX4, co oznacza odporność na pot, pryskającą wodę lub deszcz. Etui nie jest wodoodporne.

[zdjęcie słuchawek Sony WF-1000XM5]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl