Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KINERA - słuchawki Imperial Loki i kabel słuchawkowy Orlog (24.07.2023)

Wkrótce na polski rynek mają wejść dwa nowe produkty marki Kinera, słuchawki dokanałowe Imperial Loki oraz kabel słuchawkowy Orlog. Dystrybucję prowadzi MIP.

Imperial Loki to dwunastoprzetwornikowe słuchawki dokanałowe, które zajmą miejsce flagowego modelu marki. Ich sugerowana cena detaliczna wynosi 15.990 zł. W Imperial Loki zastosowano 6 przetworników armaturowych Knowles, 4 elektrostatyczne Sonion oraz dwa dedykowane dla basu: jeden dynamiczny i jeden działający na zasadzie przewodnictwa kostnego. Poszczególne przetworniki obsługują te części pasma, w których pracują najlepiej.

Przetwornik dynamiczny o średnicy 6 mm połączono ze specjalnym, dedykowanym modułem pracującym na zasadzie przewodnictwa kostnego. 6 przetworników armaturowych Knowles odpowiada za środek pasma. Zostały one specjalnie zmodyfikowano do wymogów modelu Loki aby uzyskać integrację zarówno z sekcją basową, jak i wysokotonową. Cztery przetworniki armaturowe obsługują środek pasma, natomiast dwa z nich wyższą średnicę i niższy zakres wysokich tonów. Za odtworzenie góry pasma odpowiadają cztery przetworniki elektrostatyczne marki Sonion w każdej słuchawce.

Do zestawu dołączony jest przewód z najwyższej próby miedzi monokrystalicznej (UP-OCC, Ohno Continiuous Cast). Kabel ten ma symetryczną konstrukcję i jest zakończony wtykiem 4.4 mm. Oprócz tego w komplecie znajdują się cztery różne zestawy gumek: AZLA SednaEarfit Crystal, Final Type E, Spinfit CP145 oraz Sybio F Foam. Dodatkowo nabywca otrzymuje wykonane z prawdziwej skóry etui i specjalną szczoteczkę do czyszczenia słuchawek.

Kinera Orlog to najwyższej klasy kabel z miedzi UP-OCC. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 3.849 złotych za wersję 4-rdzeniową oraz 5.495 złotych za wersję 8-rdzeniową. Kabel Orlog powstał dzięki współpracy z marką Effect Audio. Dzięki zastosowaniu unikalnego systemu konektorów EA ConX™ charakteryzuje się wysoką uniwersalnością, można korzystać zarówno z wtyczek typu 2-pin, jak i MMCX w tym samym kablu.

W przewodzie zastosowano hybrydową konstrukcję wykorzystująca miedź monokrystaliczną UP-OCC oraz srebro. Przewodniki są ułożone w specjalnej konfiguracji naśladującej złoty podział, co ma pomagać w uzyskaniu czystego i naturalnego brzmienia. Wszystkie konektory oraz rozdzielacz wykonano z aluminium lotniczego, które zostało obrobione za pomocą precyzyjnych maszyn CNC. Zewnętrzna izolacja to elastyczny i trwały materiał EA UltraFlexi™. W zestawie znajdują się zarówno konektory 2-pin, jak i MMCX.

[zdjęcie słuchawek Kinera Imperial Loki]
[zdjęcie kabla słuchawkowego Kinera Orlog]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl