Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DALI - głośnik centralny Oberon Grand Vokal, subwoofer Phantom SUB S-100 i wzmacniacz Phantom CI AMP-2500 DSP (1.07.2023)

Firma Dali zaprezentowała trzy nowe modele, głośnik centralny Oberon Grand Vokal, subwfooer Phantom SUB S-100 oraz wzmacniacz Phantom CI AMP-2500 DSP. Dystrybucję w Polsce prowadzi Horn Distribution.

Oberon Grand Vokal to 2-drożny głośnik centralny w obudowie typu bass-reflex. Opracowany został z myślą o pracy w dużych pomieszczeniach, zwłaszcza jako uzupełnienie podłogowych kolumn, jak Oberon 7 i Oberon 9. Dwa 7-calowe głośniki niskośredniotonowe mają membrany z włókna drzewnego i wykorzystują technologię SMC. Dzięki umieszczeniu opatentowanego dysku SMC w żelaznym nabiegunniku głośnika niskotonowego zmniejszone są zniekształcenia. Przetwornik wysokotonowy ma 29-milimetrową, miękką kopułkę wykonaną z lekkiego splotu, który według materiałów producenta jest o połowę lżejszy niż większość modeli na rynku. W komplecie z głośnikiem dostarczne są gumowe nóżki i instrukcja.

Dane techniczne Oberon Grand Vokal:

Phantom SUB S-100 to niskoprofilowy subwoofer do montażu w ścianie, z 10-calowym głośnikiem i obudową zamkniętą. Został on opracowany od podstaw przez firmę Dali wraz ze wzmacniaczem Phantom CI AMP-2500 DSP (dedykowane połączenie), aby osiągnąć najlepsze osiągi. Membrna jest wykonana z aluminium. Głośnik pracujący w subwooferze to pierwszy z gamy Dali, w którym zastosowano technologię CSS (Constant Surface Surround), która została opracowana wspólnie z firmą Purifi Audio z Danii. Technologia oferuje unikalną geometrię zawieszenia.

Dane techniczne Phantom SUB S-100:

Phantom CI AMP-2500 DSP to wzmacniacz klasy D o mocy 2*500W. Można go też zmostkować uzyskując 1000-watowy wzmacniacz mono. Dali poleca wzmacniacz do zasilania dla głośników serii Phantom S i M lub do czterech subwooferów ściennych Phantom IW SUB S-100, ale oczywiście można go stosować z innymi kolumnami/głośnikami. Przewidziano możliwość montażu w szafce (rack), a adaptacyjne sterowanie wentylatorem ogranicza hałas. Wzmacniacz posiada również procesor DSP (Digital Signal Processing) i sieciowy interfejs konfiguracji. Dzięki wbudowanemu procesorowi DSP wzmacniacz można dostosować za pomocą zaprogramowanych ustawień dedykowanych dla danego modelu DALI CI w celu optymalizacji dźwięku w instalacji audio. System można skonfigurować jako przewodowy lub bezprzewodowy, a dostęp do aplikacji DALI CONFIGURATOR umożliwia dostosowanie parametrów dźwięku. Można też zarządzać strefami dźwiękowymi, wejściami/wyjściami, aktualizacjami oprogramowania systemowego, importem ustawień głośników i dostępem do profesjonalnych ustawień EQ. Konfigurację można przeprowadzić za pomocą smartfona. W zestawie dołączany jest szablon montażowy, maskownica i gumowe podkładki.

[zdjęcie głośnika centralnego Dali Oberon Grand Vokal]
[zdjęcie subwoofera Dali Phantom SUB S-100]
[zdjęcie wzmacniacza Dali Phantom CI AMP-2500 DSP]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl