Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAN CLARK AUDIO - Corina, słuchawki elektrostatyczne z systemem AMTS (23.06.2023)

Na nasz rynek weszły słuchawki elektrostatyczne Dan Clark Audio Corina. Ich sugerowana cena detaliczna wynosi 25.900 złotych z kablem 2m, 26.495 złotych z kablem 3m oraz 27.655 złotych z kablem 5m. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Kilka lat temu powstały słuchawki elektrostatyczne Dan Clark Audio Voce. Nowy model Corina jest oparty na tej samej technologii, ale dodatkowo wykorzystuje firmowe rozwiązanie AMTS, czyli system dostrajania akustycznego oparty o meta-materiały.

System AMTS (Advanced Metamaterial Tuning System) to jedno ze sztandarowych rozwiązań marki Dan Clark Audio. Po raz pierwszy AMTS zastosowano w słuchawkach Stealth i Expanse, a teraz także w elektrostatycznym modelu Corina. Dzięki AMTS wyeliminowano zafalowania charakterystyki oraz inne anomalie. Dzięki połączeniu AMTS z wysokiej klasy przetwornikami uzyskano gładką charakterystykę nie tylko w zakresie środka i góry pasma, ale także w pozostałych podzakresach. Wyeliminowano wszystkie piki oraz zapadnięcia charakterystyki.

Według firmowych materiałów słuchawki elektrostatyczne znane są ze swojej szczegółowości i szybkości, ale często słuchacze zwracają uwagę na to, że balans jest zbytnio przesunięty w stronę wysokich tonów. Według Dan Clark Audio w modelu Corina położono też nacisk na lepiej zarysowany, dynamiczny i kontrolowany bas oraz bogatą, nasyconą średnicę.

W słuchawkach Corina zastosowano nowe przetworniki o średnicy 88 mm. Zapewniają one odpowiedni zapas dynamiki w zakresie niskich częstotliwości oraz niskie zniekształcenia w całym paśmie. Posiadają też nowy, opracowany od podstaw system zawieszenia. Dba on o to, aby membrany były równomiernie naprężone, co bezpośrednio przekłada się na powtarzalne parametry przetworników. Ponadto przetworniki są pieczołowicie dobierane w pary.

Specjalnie do tego modelu zaprojektowano także nowe poduszki. Posiadają one powierzchnię z syntetycznego zamszu. Materiał ten dzięki własnościom oddychającym ma zapewniać komfort przy dłuższych odsłuchach. Ponieważ poduszki decydują nie tylko o komforcie, ale wpływaja też na brzmienie, uwzględniono także ten aspekt. Poduszki w modelu Corina zostały zaprojektowane konkretnie pod ten rodzaj słuchawek, a poza tym są ze sobą parowane.

Zastosowano nowy pałąk, który sam dopasowuje się do kształtu głowy, a niektóre elementy wykonane są z tak wytrzymałych materiałów, jak stop tytanu.

[zdjęcie słuchawek elektrostatycznych Dan Clark Audio Corina]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl