Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HARBETH - SoundClub nowym dystrybutorem brytyjskich kolumn (21.06.2023)

Od czerwca 2023 wyłącznym importerem i dystrybutorem produktów brytyjskiej marki Harbeth Audio na rynek polski został SoundClub. Kolumny Harbeth dostępne będą u autoryzowanych dealerów Harbeth od lipca. SoundClub zapewnia również obsługę gwarancji producenta dla wszystkich produktów Harbeth kiedykolwiek sprzedanych w Polsce.

Harbeth Audio produkuje od ponad 40 lat kolumny głośnikowe. Założycielem firmy był H.D.Harwood, inżynier BBC i szef jej działu badań i rozwoju. Jego działaność kontynuuje Alan Shaw, aktualny właściciel firmy i jej główny konstruktor.

Firma powstała w celu komercjalizacji wyników badań zespołu inżynierów BBC. Dzięki pracom badawczo-rozwojowym bazującym na dziedzictwie BBC, Harbeth - jako jedyny na świecie - dysponuje wyjątkowym materiałem RADIAL2 do produkcji membran głośnikowych. Właśnie ten materiał jest głównym czynnikiem odpowiadającym za wierność odtwarzania kluczowego zakresu średnich tonów.

Od 1977 roku wszystkie monitory Harbeth są produkowane w fabryce Harbeth w Wielkiej Brytanii. Są to wyłącznie konstrukcje podstawkowe o cienkościennej obudowie, skręcanej ręcznie przez wykwalifikowanych pracowników firmy. W ramach szczegółowej kontroli jakości, każdy przetwornik i każda zwrotnica podlega indywidualnym pomiarom, po których są one parowane. Pomiarom podlegają ponownie kompletne pary monitorów po ich ręcznym montażu. Wszystkie pomiary są zachowywane, a archiwum firmy Harbeth zawiera szczegółowe dane o dziesiątkach tysięcy par monitorów wyprodukowanych od lat 1980-tych.

Aktualna oferta Harbeth obejmuje pięć modeli monitorów z serii XD (eXtended Definition) wprowadzonej w 2020 roku jako rozwinięcie wcześniejszej serii rocznicowej. Są to:
- P3ESR XD, z głośnikiem niskośredniotonowym 110mm RADIAL2 oraz 19-milimetrowym głośnikiem wysokotonowym
- C7ES-3 XD, z głośnikiem niskośredniotonowym 200mm RADIAL2 oraz 25-milimetrowym głośnikiem wysokotonowym
- M30.2 XD, z głośnikiem niskośredniotonowym 200mm RADIAL2 oraz 25-milimetrowym głośnikiem wysokotonowym
- SHL5plus XD, z głośnikiem niskośredniotonowym 200mm RADIAL2, 25-milimetrowym wysokotonowym i 20-milimetrowym superwysokotnowym
- M40.3 XD, z głośnikiem niskotonowym 300mm, średniotonowym 200mm RADIAL2 oraz 25-milimetrowym wysokotonowym
W szczytowym, 3-drożnym modelu M40.3 XD za bas odpowiedzialny jest 30-cm przetwornik pochodzący z produkcji własnej Harbeth. Obudowy wszystkich modeli są wentylowane do przodu, za wyjątkiem modelu P3ESR XD pracującego w obudowie zamkniętej.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl