Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF - kolumny głośnikowe Cue-100 ze zintegrowanym stojakiem (12.06.2023)

Na rynek weszły nowe kolumny firmy Lyngdorf Audio, model Cue-100. Producent określił je jako przełomowy model wśród zestawów głośnikowych marki. Dystrybucję w Polsce prowadzi DNA Audio.

Cue-100 to dwudrożne kolumny z dostarczanym w komplecie stojakiem. Stojak ma postać trzech montowanych od dołu obudowy nóg. Kolumny są zaprojektowane i wykonane przez Lyngdorf Audio w Skive w Danii.

Dla niskich i średnich tonów zastosowano zaawansowany, 18-centymetrowy głośnik duńskiej firmy Purifi. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom technicznym wyróżnia się on długim skokiem membrany i niskim poziomem zniekształceń. Najbardziej widoczna jest technologia Neutral Surround Geometry, polegająca na zastosowaniu sekwencji wybrzuszeń zawieszenia, co redukuje zniekształcenia promieniowane przez zawieszenie. Membrana z anodyzowanego aluminium ma geometrię zoptymalizowaną dla poprawy charakterystyki przenoszenia i kierunkowości. Współpracujący z zawieszeniem Neutral Surround Geometry pierścień (Purifi ConeRing) pomaga w kontrolowaniu modów membrany. 39-milimetrowa, 4-warstwowa cewka z aluminium powlekanego miedzią ma zmienny skok (dla zachowanie stałego współczynnika Bl) i jest nawinięta na karkasie z włókna szklanego. Oprócz tego zastosowano szereg szczególnych rozwiązań w układzie magnetycznym oraz konstrukcję kosza redukującą prądy wirowe.

Na niskich czestotliwościach promieniowanie wspomagają dwie 18-centymetrowe, aluminiowe membrany bierne Purifi. Mają one zawieszenia Neutral Surround Geometry i odlewane kosze.

Do odtwarzania wysokich tonów zastosowano głośnik typu AMT (Air Motion Transformer) z neodymowym magnesem i kaptonową folią.

Obudowa ma oryginalną konstrukcję. W przekroju poziomym ma kształt zbliżony do trójkąta, z trzema zaokrąglonymi ściankami. Poza tym obudowa nieznacznie zwęża się w miarę przesuwania do góry. Trzy ścianki wykonane są z 35-milimetowych płyt MDF na obrabiarkach sterowanych cyfrowo. Taka konstrukcja zmniejsza rezonanse i wewnętrzne fale stojące. Podstawa kolumny jest wykonana na obrabiarkach z litego dębu lub płyty MDF (w zależności od wybranej wersji produktu), by zapewnić bardzo dużą sztywność własną. Kolumny mają pozłacane terminale połączeniowe.

Cue-100 są dostępne w wielu kombinacjach kolorystycznych dzięki różnym wersjom wybarwień obudów i opcjom kolorystycznym maskownic. Standardowe wykończenia obudowy są następujące: biały/podstawa dębowa, czarny/podstawa dębowa, biały/biała podstawa, czarny/czarna podstawa. Nogi stojaka są wykonane z dębu i można je zdemontować. Opcjonalnie dostępne są maskownice z tkaniny w różnych kolorach. Tkaniny pochodzą ze specjalistycznej, duńskiej firmy Gabriel, która działa od 1851 roku. Gabriel tworzy tkaniny do mebli, wnętrz, a także do zastosowań akustycznych. Dla kolumn Cue-100 zaprojektowano wszechstronną tkaninę głośnikową, dostępną w kilku kolorach.

Ceny kolumn Cue-100 kształtują się następująco:
- Cue-100 (białe z białą podstawą, czarne z czarną podstawą) ... 46.300 zł/sztuka
- Cue-100 (białe z dębową podstawą, czarne z dębową podstawą) ... 48.600 zł/sztuka
- Opcjonalna maskownica (do wyboru szara, czarna, niebieska, zielona lub czerwona) ... 3.500 zł/sztuka

Dane techniczne Lyngdorf Cue-100:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Lyngdorf Audio Cue-100]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Lyngdorf Audio Cue-100 - maskownice]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl