Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - przenośny odtwarzacz SE300 z przetwornikiem R2R i opcją pracy w klasie A (10.06.2023)

Do sprzedaży wszedł przenośny odtwarzacz koreańskiej marki Astell&Kern, model A&futura SP300. Cena wynosi 10.300 złotych (dystrybucja MIP).

SP300 to czwarty model w serii A&futura, który łączy w jednym urządzeniu kilka oryginalnych rozwiązań dotyczących konwersji cyfrowo-analogowej, cyfrowego przetwarzania sygnału i pracy wzmacniacza słuchawkowego.

Na wyposażeniu jest kilka wyjść: niesymetryczne mini-jack 3.5mm, optyczne (3.5mm), symetryczne 2.5mm (tylko 4-stykowe) oraz symetryczne 4.4m (tylko 5-stykowe).

Port USB typ-C służy jako wejście dla PC i MAC, a także do ładowania. Bezprzewodową transmisję można zrealizować poprzez Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac, 2.4/5GHz) lub przez Bluetooth 5.0 z dekodowaniem aptX HD oraz LDAC.

Korpus obudowy wykonano z aluminium, a dodatkowo zastosowano też elementy ze szkła i stali nierdzewnej. Dotykowy ekran o rozdzielczości 1080x1920 ma przekątną 5.46 cala. Odtwarzacz jest wykończony w kolorze Platinum Silver (platynowe srebro).

Do konwersji cyfrowo-analogowej w sprzęcie audio, a zwłaszcza w odtwarzaczach przenośnych, stosuje się najczęściej układy typu delta-sigma. W SE300 zastosowano przetwornik oparty o drabinkę rezystorową, czyli typu R2R. Układ bazuje na 96 precyzyjnych rezystorach, które są dobrane w 48 par. Uzyskano dzięki temu realną rozdzielczość 24 bitów. Przetwornik w SE300 wykorzystuje rezystory o specyfikacji TCR10 (czyli o stabilności temperaturowej 10 ppm/°C), co daje niezależność parametrów od zmian temperatury i zachowanie jakości brzmienia w różnych warunkach.

W SE300 zastosowano programowany układ logiczny FPGA. Dzięki wykorzystaniu autorskich algorytmów pracuje on jako wysokiej jakości filtr cyfrowy, umożliwiając nadpróbkowanie sygnałów o częstotliwości 44.1 kHz do 352.8 kHz oraz sygnałów częstotliwości 48 kHz do 384 Khz. Układ ten umożliwia także odtwarzanie formatu DSD, oferując wsparcie do DSD256. Dostępny jest też przełączalny tryb NOS (Non-Oversampling). W trybie tym filtr cyfrowy jest pomijany i sygnał trafia bezpośrednio do sekcji przetwornika, bez jakiejkolwiek ingerencji w domenie cyfrowej.

Wzmacniacz słuchawkowy ma dwa tryby pracy, w klasie A lub klasie AB. Praca w klasie A służy uzyskaniu najwyższej liniowości i najlepszej jakości brzmienia, ale wiąże się z większym zużyciem energii. Aby uzyskać dłuższy czas odtwarzania trzeba skorzystać z trybu w klasie AB, która oprócz tego oferuje nieco inny charakter brzmienia. Oprócz tego do wyboru są dwie nastawy wzmocnienia (Normal oraz High-Gain) aby zoptymalizować współpracę odtwarzacza z różnymi słuchawkami.

W SE300 zastosowano zaprojektowany od podstaw interfejs użytkownika. Umożliwia on przeglądanie dużych bibliotek, ale także obsługę wielu serwisów strumieniujących. Jak podaje producent zastosowana kolorystyka jest przyjazna dla wzroku, a płynność działania zapewnia komfortową interakcję z odtwarzaczem.

W Astell&Kern SE300 znalazły się znane z innych odtwarzaczy marki funkcje AK File Drop czy BT Sink. Umożliwią one łatwe przesyłanie plików do odtwarzacza, a także przesyłanie muzyki do niego w czasie rzeczywistym z różnych urządzeń. Funkcja ReplayGain automatycznie wyrównuje poziom głośności różnych nagrań. Odtwarzacz wspiera dekodowanie MQA, a także pełną funkcjonalność Roon Ready.

Ładowanie trwa około 3,5 godziny (9V 1.67A), a czas odtwarzania z umiarkowaną głośnością i wyłączonym wyświetlaczem to około 12 godzin. Wspierana jest aktualizacja wbudowanego oprogramowania (firmware) w trybie OTA.

Dane techniczne Astell&Kern SE300:

[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern SE300]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl