Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CLASSIC AUDIO - przedwzmacniacz gramofonowy MC PRO (9.06.2023)

Do sprzedaży wszedł przedwzmacniacz gramofonowy MC PRO brytyjskiej firmy Classic Audio autorstwa Michaela Fidlera. Jest on dostępny bezpośrednio u producenta w cenie 650 funtów w Wielkiej Brytanii, 750 Euro w krajach Unii Europejskiej oraz 850 dolarów przy sprzedaży do USA. Podane ceny zawierają koszt przesyłki. Dla innych krajów oferta jest kalkulowana indywidualnie, mogą być dodane opłaty celne. W ofercie są zasilacze dla napięć 115V i 220V aby dopasować się do wymagań różnych krajów.

MC PRO jest przeznaczony do pracy z wkładkami MC i dołącza do wprowadzonego kilka miesięcy temu modelu MM PRO, który był przeznaczony do obsługi wkładek MM. Przedwzmacniacz jest produkowany ręcznie w Kent w Anglii z wykorzystaniem montażu przewlekanego oraz układów scalonych montowanych w podstawkach.

W swoich materiałach producent zwraca uwagę, że dzięki znacznie niższej rezystancji cewek wkładki typu MC mają znacznie niższy poziom szumu termicznego, ale do wykorzystania tej zalety konieczny jest bardzo niski poziom szumów przedwzmacniacza gramofonowego.

MC PRO wykorzystuje nowo opracowaną architekturę układu, co zapewnia bardzo niski poziom szumów. Trzy kolejne stopnie mają odpowiednio dobrane wartości wzmocnienia. Odstęp sygnał/szum wynosi 81dB względem poziomu sygnału wejściowego 0,5mV, a zniekształcenia wynoszą tylko 0,0005% w paśmie audio.

Hybrydowy wzmacniacz wejściowy łączy tranzystory bipolarne z serwo-stabilizowanym wzmacniaczem operacyjnym dzięki czemu poziom szumów jest obniżony o połowę w stosunku najlepszych dostępnych do tego zastosowania układów scalonych. W drugim stopniu wykonywana jest z wysoką precyzją korekcja RIAA. Dokładność wynosi +/-0,1dB, znacznie poniżej typowo spotykanej dokładności 0,5dB. Stopień do korekcji pracuje z równoległym sprzężeniem zwrotnym i wykorzystuje polistyrenowe kondensatory foliowe klasy telekomunikacyjnej. Symetryczne wyjście jest w stanie wysterować obciążenia 2kΩ.

W MC PRO zaimplementowano funkcję mieszania (crossfeed) na niskich częstotliwościach. Funkcję tą można włączać/wyłączać przełącznikiem na przedniej ściance, a oprócz tego można też regulować zakres częstotliwości w jakim następuje mieszanie. Crossfeed pozwala zredukować poziom zakłóceń pionowych, co jest najbardziej słyszalne na słuchawkach.

Filtr subsoniczny trzeciego rzędu na częstotliwości 23Hz tłumi najniższe składowe. Kondensatory do filtra są ręcznie dobierane, dzięki czemu charakterystka częstotliwościowa powyżej częstotliwości odcięcia jest płaska.

MC PRO ma przełącznik mono/stereo aby zoptymalizować odtwarzanie płyt monofonicznych poprzez zmniejszenie poziomu szumów i zniekształcen odczytywanych z płyty.

Przedwzmacniacz korzysta z zewnętrznego zasilacza liniowego, dzięki czemu pole magnetyczne transformatora jest oddalone od właściwej obudowy. Używane są niezawodne kondensatory elektrolityczne Panasonic. Przy uruchamianiu przekaźniki są załączane z 5-sekundowym opoźnieniem dzięki czemu zakłócenia związane z włączaniem urządzenia pozostają niesłyszalne.

Dane techniczne MC PRO:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Classic Audio MC PRO]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl