Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - zapowiedź kondycjonera PowerMaster na 25-lecie firmy (31.05.2023)

W tym roku P.A.LABS obchodzi 25-lecie działalności firmy i z tej okazji opracowano referencyjny kondycjoner GigaWatt PowerMaster.

Prototypowy egzemplarz został ukończony tuż przed wystawą High End Munich 2023 i tam też został zaprezentowany. Uruchomienie seryjnej produkcji kondycjonera PowerMaster planowane jest za 3-4 miesiące, tak aby z polska premiera odbyła się na Audio Show w Warszawie. Powstanie też limitowana seria jubileuszowa, różniąca się kilkoma szczegółami od urządzeń seryjnych.

Sztywna, wykonana z frezowanych płyt aluminiowych obudowa zapewnia stabilność i ekranowanie EMI/RFI. Wewnętrzna platforma antywibracyjna zawieszona na amortyzatorach służy izolacji drgań mechanicznych i rezonansu dla filtrujących elementów elektronicznych. Nowe nóżki antywibracyjne Full Ceramic Isolation System mają w pełni ceramiczne łożyska ZrO2 z cyrkonowymi kulkami i pierścieniami (o właściwościach twardszych niż stal).

Nowa architektura wewnętrznych obwodów zapewnia stabilny przepływ i obsługę wysokich prądów 100A w sposób ciągły oraz do 500A w szczycie. Wytrzymałe płytki drukowane mają bardzo grube warstwy miedzi (4OZ Heavy-Copper, czyli 140µm) co poprawia przewodzenie i minimalizuje straty. Nowe szyny dystrybucyjne modułów filtrujących mają przekrój aż 90 mm2. Warstwy przewodzące płytek PCB i szyn dystrybucyjnych pokryte są grubą warstwą kompozycji metali szlachetnych o ekstremalnej przewodności.

Zastosowano baterie kompensacyjne z funkcją poprawy współczynnika mocy oraz system filtrowania szumów uziemienia, eliminujący zakłócenia z uziemienia.

Wielopunktowe zaciski PCB mają bardzo niską rezystancję elektryczną (poniżej 200µΩ), bardzo wysoką obciążalność prądową dla prądów ciągłych i szczytowych (do 300A) oraz mocne połączenie mechaniczne między zaciskiem, a płytką PCB. Większe, niemagnetyczne śruby do złączy, umożliwiają dokręcenie z momentem 2,5Nm, co daje niezawodne, mocne wewnętrzne połączenie elektryczne.

Zastosowano nowy, precyzyjny woltomierz TRUE-RMS o dokładności pomiaru <+/-0,5%. Jego wytrzymała konstrukcja z izolowanymi wejściami jest odporna na zniekształcenia i błąd pomiaru spowodowany wyższymi harmonicznymi. Nie generuje on samodzielnie żadnych zakłóceń, które mogłyby pogorszyć jakość zasilania filtrowanego przez kondycjoner. Przednia szybka wyświetlacza jest wykonana z odpornego na zarysowania szkła ceramicznego 9H.

[zdjęcie kondycjonera GigaWatt PowerMaster]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl