Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDRING - E4, wkładka typu MM z igłą supereliptyczną (17.05.2023)

Do oferty marki Goldring wchodzi wkładka gramofonowa E4. Jest to wkładka typu MM z igłą supereliptyczną typu nude diamond. Wkładka E4 ma kosztować 1.195 złotych, a sama igła E4 Stylus 849 złotych. Dystrybucję prowadzi Rafko.

Goldring E4 dołącza do rodziny wkładek E-Series jako nowy najwyższy model. W serii tej znajdują się już modele E1, E2 i E3. E4 zadebiutuje na tegorocznych targach High End w Monachium, a do sprzedaży trafi na przełomie czerwca i lipca 2023.

Wszystkie wkładki serii E mają wymienne igły. Zaprojektowano je w taki sposób, by umożliwić wymienność igieł w ramach wszystkich modeli tej serii. Posiadacz modelu E1 może wymienić zużytą igłę na nową z modelu E4, co podniesie uzyskiwaną jakość dźwięku.

Goldring E4 zaprojektowano z myślą o tym, by była kompatybilna z większością ramion od średniej do dużej masy, stosowanych w większości gramofonów niedrogich oraz ze średniej półki cenowej. We wkładce zastosowano nową, supereliptyczną igłę o promieniach 7,6 x 18 mikronów, co pozwala na uzyskanie wysokiej dokładności śledzenia ścianek rowka. Jest to igła typu nude (naga), czyli wykonana w całości z jednego kawałka diamentu, bez klejenia części diamentowej z metalowym trzpieniem. Wkładka posiada mocowanie 1/2 cala.

Aluminiowy wspornik jest pusty w środku, ma niewielką masę i wysoką sztywność, co także wpływa na dokładność śledzenia i redukcję zniekształceń. Zamiast pojedynczego, dużego magnesu spotykanego w tańszych konstrukcjach, w E4 zastosowano firmową technologię Magnetic Duplex z dwoma mniejszymi magnesami. Magnesy są ustawione pod tym samym kątem co cewki, dzięki czemu dany magnes oddziałuje tylko ze współpracującą cewką. Minimalizuje to przesłuchy i daje lepszą separację stereofoniczną.

W gramofonach z niższych i średnich przedziałów cenowych zwykle nie ma możliwości regulacji azymutu (kąt, jaki pionowa, środkowa linia igły tworzy z powierzchnią płyty). Dlatego Goldring podkreśla znaczenie regulacji fabrycznej. Wkładka E4 została zaprojektowana w sposób umożliwiający dokonanie mikroregulacji podczas procesu produkcyjnego, dzięki czemu każda wkładka opuszcza fabrykę Goldring bez konieczności dalszej regulacji azymutu.

Dane techniczne Goldring E4:

[zdjęcie wkładki gramofonowej Goldring E4]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl