Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIR AUDIO - Frontier, flagowa seria słuchawek dokanałowych z autorskimi technologiami (12.05.2023)

Do sprzedaży w Polsce weszły dokanałowe słuchawki flagowej serii Frontier marki FiR Audio. Seria składa się z trzech modeli: Xenon 6, Krypton 5 oraz Neon 4. Dystrubucję prowadzi MIP.

FiR Audio to amerykańska marka założona w 2018 roku przez dwóch ukraińskich braci, Bogdana i Alexa Belonozhko oraz ich przyjaciela Daniela Lifflandera. Cała trójka należała do współzałożycieli marki 64Audio, a Bogdan był tam głównym projektantem i inżynierem. Wśród użtkowników produktów FiR Audio można znaleźć wielu znanych producentów i muzyków, którzy wykorzystują słuchawki FiR Audio w pracy w studio czy podczas tourne.

Wszystkie słuchawki FiR Audio z serii Frontier to zaawansowane konstrukcje wykorzystujące firmowe technologie takie jak Kinetic Bass, system Atom Venting, rozwiąznia Open Acoustics oraz Rigid Technologies.

Kinetic Bass to technologia, która ma upodobnić odsłuch do naturalnego, gdy dźwięk dociera do słuchacza zarówno przez kanał uszny jak i poprzez przewodzenie kostne do ucha wewnętrznego. Przetwornik dynamiczny w Kinetic Bass pracuje w w konfiguracji otwartej, ze zoptymalizowanymi otworami i promieniuje bezpośrednio z korpusu słuchawki na chrząstkę ucha. Promieniowane w ten sposób niskie czestotliwości docierają drogą przewodnictwa kostnego i uzyskiwany jest hybrydowy sposób transmisji dźwięku.

Atom Venting to system wyrównywania ciśnienia generowanego przez membranę w kanale dousznym kiedy jest on szczelnie zamknięty przez słuchawki dokanałowe. Wymienne wkładki dają zróżnicowany poziom izolacji i basu, uwalniają bębenki uszu od niekorzystnego ciśnienia i podnoszą komfort słuchacza.

Open Acoustics to zestaw rozwiązań zastosowanych zamiast typowo spotykanych kanalików transmitujących dźwięk od przetworników do ucha. Zamiast tego przetworniki promieniują bezpośrednio do komory nazwanej Sound Reactor. Komora ta wykorzystuje naturalną akustykę bez tłumików i filtrów. Oprócz tego najwyższe tony są kierowane do ucha poprzez odbicie (system Sound Reflector).

Rigid Technologies to zestaw rozwiązań zapewniających niezawodność, trwałość i łatwość serwisowania. Konkektor Rigid 2-Pin to według producenta najtrwalsze na rynku połączenie z dwoma stykami. Akustycznie przeźroczysta siateczka chroni przed zabrudzeniami i można ją łatwo wymienić. W niektórych wersjach stosowany jest konektor RCX (Rigid Coaxial) opracowany przez FiR Audio.

Xenon 6 (cena 19.995 zł) to najwyższy model z serii Frontier, o konstrukcji wieloprzetwornikowej, z systemem Kinetic Bass. Słuchawki posiadają sześć przetworników, zastosowanych w wyjątkowej, specyficznej dla FiR Audio konfiguracji. Za bas odpowiada przetwornik dynamiczny o średnicy 10mm. Dwa przetworniki armaturowe obsługują pasmo średnich tonów, jeden armaturowy przełom środka i góry, kolejny armaturowy odpowiedzialny jest za wysokie tony i współpracuje z systemem Sound Reflector. Najwyższy skraj pasma powierzono przetwornikowi elektrostatycznemu. Korpus ze stali nierdzewnej ma płytkę ze szkła szafirowego. Impedancja słuchawek wynosi 28Ω.

Krypton 5 (cena 15.495 zł) to konstrukcja wykorzystująca 5 przetworników. Dla niskich tonów zastosowano 10-milmetrowy przetwornik dynamiczny z systemem Kinetic Bass, a dla wyższej części pasma cztery przetworniki armaturowe. Dwa z nich obsługują pasmo średnich tonów, jeden przełom środka i góry. Ostatni odpowiedzialny jest za wysokie tony i współpracuje z systemem Sound Reflector. Aluminiowy korpus ma płytkę ze szkła szafirowego. Impedancja słuchawek wynosi 22Ω.

Neon 4 (cena 11.995 zł) to konstrukcja czteroprzetwornikowa, korzystająca z systemu Kinetic Bass w dolnej części pasma. Oprócz 10mm przetwornika dynamicznego zastosowano 3 przetworniki armaturowe, jeden obsługuje środek pasma, jeden wyższy środek, a przetwornik wysokotonowy korzysta z systemu Sound Reflector. Aluminiowy korpus ma płytkę ze szkła szafirowego. Impedancja słuchawek wynosi 22Ω.

[zdjęcie słuchawek FiR Audio Xenon 6]
[zdjęcie słuchawek FiR Audio Krypton 5]
[zdjęcie słuchawek FiR Audio Neon 4]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl