Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - wzmacniacz zintegrowany IA-9X w klasie D (29.04.2023)

IA-9X to najnowszy, zintegrowany wzmacniacz stereo marki NuPrime. Jest on objęty 24-miesięczną gwarancją, a jego cena w Polsce wynosi 6.695 zł (dystrybucja Rafko).

Wzmacniacz ma 2 niesymetryczne wejścia liniowe RCA, jedno symetryczne wejście liniowe XLR oraz wejście gramofonowe RCA dla wkładek MM. Wejście gramofonowe ma regulowaną pojemność i rezystancję wejściową, co pozwala dopasować się do różnych wkładek MM. Cyfrowa regulacja głośności ma 99 stopni. Nastawa jest automatyczne zapamiętywana po wyłączeniu.

Wejścia i wyjścia wykorzystują do przełączania specjalnie wybrane przekaźniki dedykowane do audio, aby zminimalizować zakłócenia i uzyskać jak najdokładniejszą transmisję sygnału analogowego. Przedwzmacniacz gramofonowy to 2-stopniowy wzmacniacz RIAA, który wykorzystuje wzmacniacze operacyjne MUSES8820, aby zapewnić dokładną krzywą RIAA i niskie zniekształcenia przy wysokim wzmocnieniu. Zastosowano kondensatory dedykowane do audio o pojemności 13.200uF, a także wysokoprądowe 25-amperowe mostki prostownicze.

W IA-9X wykorzystywane są dwie firmowe technologie: obwody Only Distortion Cancellation (ODC) oraz układ Harmonic Generation. Użytkownik może wybrać czy sygnał płynie tylko przez układ ODC, czy też płynie zarówno przez przez ODC jak i układ Harmonic Generation. Pierwsza wersja jest polecana do odsłuchu studyjnego, z niskimi zniekształceniami. Druga wersja daje bardziej relaksujący, ciepły dźwięk w konwencji lampowej.

Moduł ODC pracuje w klasie D z modulacją PWM i zawiera dwie sekcje o bardzo niskich zniekształceniach ze wzmacniaczmi operacyjnymi MUSES8820 w układzie delta-sigma.

Obwód Harmonic Generation wykorzystuje tranzystory w klasie A i zapewnia lekko ciepły i barwny dźwięk. Producent poleca ten układ do odsłuchów muzyki z wokalem, klasycznej lub jazzu.

Wzmacniacz jest dostępny w dwóch wersjach wykończenia, czarnej i srebrnej. Antywibracyjne stopki izolujące autorskiej konstrukcji zostały zgłoszone do opatentowania.

Na wyposażeniu jest wejście i wyjście wyzwalacza (trigger) mini-jack 3,5mm, do włączania oraz wyłączania zasilania towarzyszących urządzeń. Do wzmacniacza dołączany jest pilot zdalnego sterowania.

Dane techniczne NuPrime IA-9X:

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego NuPrime IA-9X]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl